Celep Kasabası Web Sitesi

Mersin Büyükşehir Belediyespor Lige İyi adım atmak İstiyor

“İyi bir hazırlık periyodu geçirdik. İnşallah lige iyi başlayıp, iyi bitireceğiz”

Mersin Büyükşehir Belediyespor Lige İyi adım atmak İstiyor

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin ilk haftasında evinde Hatay Büyükşehir Belediyespor ile karşılaşacak olan Mersin Büyükşehir Belediyespor, lige galibiyetle adım atmak istiyor.

hanımefendiler Basketbol Süper Ligi’nin ilk haftasında evinde Hatay Büyükşehir Belediyespor ile karşılaşacak olan Mersin Büyükşehir Belediyespor, lige galibiyetle adım atmak istiyor. Genel Menajer Melahat Aydın, “İyi bir hazırlık süreci geçirdik. İnşallah lige iyi başlayıp, iyi bitireceğiz” şeklinde söyledi.

Ağustos ayı başından beri yeni sürem hazırlıklarını sürdüren Mersin ekibi, hem ligde hem de Avrupa’da başarı göstermiş olmak istiyor. Servet Tazegül Spor Salonu’nda, alıştırmacı Özlem Şencan yönetiminde çalışmalarını sürdüren turuncu-beyazlı ekip, ligin ilk maçında Hatay Büyükşehir Belediyespor’u yenme hedefinde.

“İyi bir hazırlık periyodu geçirdik”

Takımın durumuyla müteallik İHA muhabirine konuşan Genel Menajer Melahat Aydın, sezonu 13 Ağustos’ta açtıklarını beyan etti. Hazırlık sürecinin iyi geçtiğini belirten Aydın, “Yaklaşık 2 aydır çalışıyoruz. Yaptığımız idmanlarla ve katıldığımız turnuvalarla yeni sezona hazırlandık. ekip olarak şu anda lige hazır hale geldik. Güzel bir sürem geçirmek istiyoruz. Ligin ilk müsabakasını da bu hafta sonu evimizde Hatay Büyükşehir Belediyespor ile oynayacağız. Rakibimiz iyi bir ekip kurdu ve zor bir maç bizi bekliyor. Özellikle ligin ilk 2-3 haftası normalden daha sıkıntılı olur. Biz her zamanki benzer biçimde yengi parolasıyla maça hazırlanıyoruz. Burada çok büyük destekçimiz gene taraftarlarımız olacaktır. Onların büyük desteğiyle biz maçtan galibiyetle ayrılacağımızı düşünüyorum. İnşallah lige iyi başlayıp, iyi bir yerde bitirmek istiyoruz. Şu anda Türkiye hedefimiz öncelikle play-off’lara girmek fakat genel hedefimiz ilk 5’de bitirmek. Çünkü Avrupa kupalarını garantilemek istiyoruz” diyerek durumu izahat etti.

“Avrupa’da hedefimiz final oynamak”

Avrupa kupalarında da savaşım edeceklerini vurgulayan Aydın, “Bu yıl gene Avrupa kupası oynayacağız. Grubumuzda gene iyi takımlar var. Öncelikli hedefimiz grubu iyi bitirmek, arkasından elemeleri geçerek final oynamak. Geçen yıl çeyrek final oynadık. Bu yıl onun üstüne çıkıp yarı final, inşallah finale kadar gideriz. Biz ekip olarak inandık mı her şeyin üstünden gelebiliyoruz. Rakip kim olursa olsun yeter ki isteyelim, inanalım ve savaşım edelim. Bizim takımımıza inancımız tam. Bu yıl o yıl olması ümidiyle Avrupa’dan da kupayla dönmek çok büyük hedefimiz” şeklinde konuştu. – MERSİN

Yoruma kapalı.