Celep Kasabası Web Sitesi

Vali Özdemir Çakacak ve Eşi Kevser Çakacak Veda Yemeği Verdi

“Mühim olan çalıştığımız yerlerde güzel iz bırakmak, güzel hatıralarla ayrılmaktır”

Vali Özdemir Çakacak ve Eşi Kevser Çakacak Veda Yemeği Verdi

21 saat ilkin

Eskişehir’de vazife süreleri sonlanmış olan ve öteki illere atanan mülki yönetim amirleri, il jandarma komutanı ve eşleri için Vali Özdemir Çakacak ve Eşi Kevser Çakacak tarafınca veda yemeği düzenlendi.

Eskişehir’de vazife süreleri sonlanmış ve öteki illere atanan mülki yönetim amirleri, il jandarma komutanı ve eşleri için Vali Özdemir Çakacak ve Eşi Kevser Çakacak tarafınca veda yemeği düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla piyasaya sürülen 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Jandarma Genel Komutanlığı Atama Kararnamesi geçen günlerde gösterildi. Atamalar sonrasında Eskişehir’de vazife süreleri biten ve öteki illere atanan mülki yönetim amirleri, il jandarma komutanı ve eşleri onuruna Vali Çakacak ve eşi Kevser Çakacak veda yemeği verdi. “Mühim olan çalıştığımız yerlerde güzel iz bırakmak, güzel hatıralarla ayrılmaktır” diyen Vali Çakacak, yemekte yapmış olduğu konuşmada, “Mülki yönetim mesleği belirli sürelerde ülkemizin çeşitli bölgelerinde vazife yapmayı gerektiren, kendi içinde kuralları belli olan bir meslektir. Eskişehir ilimizde belirli bir süre vazife yapmış arkadaşlarımız kısa bir süre sonrasında yeni vazife yerlerine gitmek suretiyle ilimizden ayrılacaklar. Türk bayrağının dalgalandığı her yerde vazife yapmak bizim için bir şereftir. Önemli olan Türkiye Cumhuriyeti’nin en üst seviyelere çıkartılması için fedakarca çalışmaktır. biz, insanlara destek olunduğunda, onlara güzel hizmetler yapıldığında yüzlerinde beliren tebessümden mutlu olan bir mesleğin mensuplarıyız” şeklinde konuştu.

Özdemir Çakacak, mülki idarecilerin görevinin bir bayrak yarışı bulunduğunu, bugün Eskişehir’de yarın başka bir yerde vazife yapılabileceğini şu sözlerle belirtti;

“Önemli olan insanların gönlüne girebilmek, ayrıldıktan sonrasında geride bir yaratı bırakmak ve güzel şekilde anılmaktır. Hoş bir seda bırakan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. vazife bölgeleri değişen vali yardımcımıza, il jandarma komutanımıza ve kaymakamlarımıza yeni vazife yerlerindeki çalışmalarında başarılar diliyor, yeni görevlerinin hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Vali Çakacak, programın sonunda vazife bölgeleri değişen Vali Yardımcısı Ali Muhiddin Varol’a, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Uysal Ağaoğlu’na, Odunpazarı Kaymakamı Cemal Şahin’e, Sarıcakaya Kaymakamı Recep Aydın’a, Günyüzü Kaymakamı Aydın Göçer’e ve Seyitgazi Kaymakamı Ramazan Cankaloğlu’na Eskişehir’e verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, anı tabağı armağan etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla piyasaya sürülen 2018 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi gereğince; Tepebaşı Kaymakamı Salih Keser ve Kocaali Kaymakamı Alper Balcı Eskişehir Vali Yardımcılığına, Sultanhisar Kaymakamı Turgay Hakan alim Odunpazarı Kaymakamlığına, Sivrihisar Kaymakamı Erdinç Yılmaz Tepebaşı Kaymakamlığına, Kulu Kaymakamı Mehmet Uğur Arslan Çifteler Kaymakamlığına, Ankara Vali Yardımcısı Ali Sözen Sivrihisar Kaymakamlığına, Arapgir Kaymakamı Salih Ak Mahmudiye Kaymakamlığına ve Gölköy Kaymakamı Tuncay Kaldırım Han Kaymakamlığına atandı.

Aynı kararname kapsamında; Eskişehir Vali Yardımcısı Ali Muhiddin Varol Düzce Vali Yardımcılığına, Odunpazarı Kaymakamı Cemal Şahin Efeler Kaymakamlığına, Sarıcakaya Kaymakamı Recep Aydın Pütürge Kaymakamlığına, Günyüzü Kaymakamı Aydın Göçer Alucra Kaymakamlığına ve Seyitgazi Kaymakamı Ramazan Cankaloğlu Çelebi Kaymakamlığına atanırken Eskişehir İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Uysal Ağaoğlu’nun ise Jandarma Genel Komutanlığı Atama Kararnamesi ile Bilecik İl Jandarma Komutanlığı görevine atandığı açıklandı.

Veda yemeği programına; Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Atilla Gülan, Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, tüzel Yargı hakkaniyet Komisyonu Başkanı Osman Soydal, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları ve eşleri katıldı. – ESKİŞEHİR

Yoruma kapalı.