Celep Kasabası Web Sitesi

Tff Başkanı Yıldırım Demirören Başkan Karayı Ziyaret Etti

” sadece sonraki gelişmeler sebebiyle Zeytin Dalı Harekatı’nı fazlaca bekledik. Sabaha kadar namluların ucunda yaşamak fazlaca kolay sindirilebilecek bir vaka değil. Ne vakit harekat başladı, o süre bir kesim ‘aman operasyon sınırı olan olsun, sivillere dokunmayın’ şeklinde söyledi. Altını çizerek kabul ediyoruz fakat oradan bizim yatak odamıza, salonumuza, yürüdüğümüz caddeye, yiyecek yediğimiz lokantaya ve yakarma ettiğimiz camiye füzeler atıldı ve hiçbir yaradan’ın kulu çıkıp kendi halindeki Kilis halkına roket atılıyor demedi. Kilis’in erkeğiyle, hanımıyla, genciyle yaşlısıyla devletinin ve ordusunun yanında bulunduğunu ve olmaya da devam ettiğini aktaran Kara, bu kapsamda yaşlı bayanların ellerinde Türk bayraklarıyla askerlik şubelerine gidip ‘Bizi de askere alın’ söylediğini, bazı bayanların ise içli köfte, sarma, dolma, atkı, bere timleri oluşturup Fetih Suresi okuyarak Mehmetçik’e tinsel destek vermiştir”

Tff Başkanı Yıldırım Demirören Başkan Kara’yı Ziyaret Etti

19 saat ilkin

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ile yönetim kurulu üyeleri Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara’yı makamında ziyaret etti.

 Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören ile yönetim kurulu üyeleri Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara’yı makamında ziyaret etti.

Kilis Valiliği ziyaretinden sonrasında Kilis Belediyesini ziyaret ederek Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, Belediye Başkan Yardımcıları, belediye birim müdür ve amirleri ile bir araya gelmiş olarak söyleşi etti.

Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, yapmış olduğu konuşmada, Kilis’in Fırat Kalkanı Harekatı ile oldukça rahatladığını ifade ederek, ” sadece sonraki gelişmeler sebebiyle Zeytin Dalı Harekatı’nı fazlaca bekledik. Sabaha kadar namluların ucunda yaşamak oldukça kolay sindirilebilecek bir vaka değil. Ne süre harekat başladı, o vakit bir kesim ‘aman operasyon sınırı olan olsun, sivillere dokunmayın’ şeklinde söyledi. Altını çizerek kabul ediyoruz fakat oradan bizim yatak odamıza, salonumuza, yürüdüğümüz caddeye, yiyecek yediğimiz lokantaya ve yakarma ettiğimiz camiye füzeler atıldı ve hiçbir yaradan’ın kulu çıkıp kendi halindeki Kilis halkına roket atılıyor demedi. Kilis’in erkeğiyle, hanımıyla, genciyle yaşlısıyla devletinin ve ordusunun yanında bulunduğunu ve olmaya da devam ettiğini aktaran Kara, bu kapsamda yaşlı hanımefendilerin ellerinde Türk bayraklarıyla askerlik şubelerine gidip ‘Bizi de askere alın’ söylediğini, bazı hanımefendilerin ise içli köfte, sarma, dolma, atkı, bere timleri oluşturup Fetih Suresi okuyarak Mehmetçik’e tinsel destek vermiştir” şeklinde söyledi.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, bu zamanda Türkiye’nin Zeytin Dalı Harekatında Kilis’in için fazlaca mühim bulunduğunu ifade ederek, ” Öncelikle Zeytin Dalı Harekatında şahadete eren askerlerimize yine yaradan’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar arzuluyorum. Askerimiz şunu bilmeli ki, Türk halkı sonuna kadar onların arkasında. Son terörist bitene kadar da mücadeleye devam edeceğiz. Sınırın diğer tarafında bu mücadelemiz olurken Türkiye’de futbolumuz devam ediyor. ikimiz de federasyon olarak Kilis’teki amatör gruplara destek, maddi içsel güç olmak için bugün buraya geldik. Şimdi bilhassa amatör kulüplerimizin başkanlarının sorunlarını birazcık dinlemek isterim. aslına bakarsan yönetim olarak belli bir maddi yardım yapma sonucu aldık. Bugün kulüplerimize onu da açıklayacağız” diyerek durumu izahat etti.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Belediye Başkanı Hasan Kara’ya ulusal takımın formasını armağan etti. – KİLİS

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.