Celep Kasabası Web Sitesi

Tatvanda Üç Boyutlu Teknoloji ve Tasarım Sergisi Açıldı

”  Türkiye’de ilk “Tematik ve Müfredatla İlişkili 3 Boyutlu Teknoloji ve Tasarım Sergisi” ilk kez Bitlis’in Tatvan ilçesinde açıldı”

Tatvan’da “Üç Boyutlu Teknoloji ve Tasarım” Sergisi Açıldı

13 saat ilkin

Türkiye’de ilk “Tematik ve Müfredatla İlişkili 3 Boyutlu Teknoloji ve Tasarım Sergisi” ilk kere Bitlis’in Tatvan ilçesinde açıldı.

 Türkiye’de ilk “Tematik ve Müfredatla İlişkili 3 Boyutlu Teknoloji ve Tasarım Sergisi” ilk kere Bitlis’in Tatvan ilçesinde açıldı.

Türkiye’nin ilk “Tematik ve Müfredatla İlişkili 3 Boyutlu Teknoloji ve Tasarım Sergisi” Bitlis’in Tatvan ilçesine bağlı Yoncabaşı Köyü öğrencileri tarafınca “Geleceğe Uzanan Hayaller” adı altında Tatvan ilçe merkezinde açıldı.

Yoncabaşı Köyü Ortaokulu’nda görevli toplumsal Bilgiler Öğretmeni Mihraç Kulu ve öğrencileri tarafınca yıl süresince tasarlanarak 3 boyutlu yazıcı marifetiyle yapılmış olan kültürel miraslar, abideler, şehitlikler ile çeşitli objeler, anahtarlıklar, süs eşyaları, isimlikler ve oyuncaklar Tatvan ömür avm’nde sergilendi.

Bitlis İl ulusal eğitim Müdürü Mehmet güvenilir Korkmaz ile beraber serginin açılışına katılan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin, emeklerinden dolayı Mihraç Kulu’yu kutlama ederek, sergide emeği olanlara teşekkür etti.

Tematik ve müfredatla ilişkili 3 boyutlu teknoloji ve tasarım sergisini fazlaca anlamlı bulduğunu kaydeden Aktekin, memleketin dört bir tarafındaki en ücra köşelerde bulunan köylere bile ulaşarak eğitime katkı sunduklarını açıkladı. Aktekin, “Görüldüğü şeklinde bakanlığımız öncülüğünde tüm ulusal eğitim çalışanlarımız eğitime katkı sunmak adına aralıksız ve fedakâr bir halde çalışıyor. Çocuklarımızın iyi bir halde yetişmesine ve kendilerini geliştirmesine öncülük eden öğretmenlerimizin sayısı oldukça yüksek. Yarınlara iyi bireyler bırakmak adına gecesini gündüzüne katan tüm öğretmenlerimize ve ulusal eğitim çalışanlarına teşekkür ediyorum. Eğitim öğretim yılı süresince yaptıkları emekleri bir araya getirip burada sergileyen çocuklarımıza destek olmak adına Bitlis’e geldik ve bu sergimizin açılışını gerçekleştirdik. Çok sayıda güzel projeler üreterek eğitime katkı sunan Mihraç Kulu öğretmenimize de bilhassa teşekkür etmek isterim” şeklinde söyledi.

 Anıtkabir, Çanakkale Şehitleri Anıtı, Gaziantep zamanı Mezarlık, Bitlis İhlasiye Medresesi, Bitlis Beşminare, Nemrut Dağı, Ahlat Selçuklu Mezarlığı, Topkapı Sarayı, Mersin Kız Kalesi, Pamukkale Travertenleri, Diyarbakır 4 Ayaklı Minare, Kırşehir Ahi Evran Cami, Nevşehir Peri Bacaları, Şanlıurfa Harran Evleri ve oldukça sayıda eserin yer almış olduğu sergiyi Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, kamu kurum amirleri, sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri, vatandaşlar ve oldukça sayıda davetli gezdi. – BİTLİS

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.