Celep Kasabası Web Sitesi

Kuluya organik Gaz Boru Hattı Birleştirme Çalışmaları Başladı

“Buradan başlayıp götüreceğiz. Kulu’nun başına kadar hattımızı, Kasım şeklinde gaz almayı düşünüyoruz. Buradan Abdert ettiğimiz bir işlem var, Kasım’da da yaradan’ın izniyle hatları (mevcut) eski hatta bağlayıp hattımıza arz edeceğiz”

Kulu’ya naturel Gaz Boru Hattı Birleştirme Çalışmaları Başladı

19 saat ilkin

Konya’nın Kulu ilçesinde, 49 kilometrelik naturel gaz nakil boru hattı birleştirme emek harcamaları başladı.

Konya’nın Kulu ilçesinde, 49 kilometrelik organik gaz nakil boru hattı birleştirme emekleri başladı.

Ankara’nın Bala ilçesine bağlı Uçan Mahallesi kırsalında bulunan gaz dağıtım merkezinden, Konya’nın Kulu ilçesine kadar olan 49 kilometrelik naturel gaz nakil boru hattı birleştirme boru kaynaklama çalışmalarına kurban kesilerek başlandı. Programa, Kaymakam Mehmet Uğur Arslan, Belediye Başkanı Ahmet Yıldız, Garnizon Komutanı Mustafa Erkaraman, güvenlik Müdürü Vekili İsmail Orhan ve öteki protokol üyeleri katıldı.

48 personelle beraber ortalama 50-60 gün içinde boru bağlantısını tamamlayarak 10. yada 11. ayda gaz kullanımına başlanması için boru hattını Kulu girişine kadar getireceklerini belirten Yapı Denetim Kontrolörü Serkan Yıldız, “Buradan başlayıp götüreceğiz. Kulu’nun başına kadar hattımızı, Kasım benzer biçimde gaz almayı düşünüyoruz. Buradan Abdert ettiğimiz bir işlem var, Kasım’da da yaradan’ın izniyle hatları (mevcut) eski hatta bağlayıp hattımıza arz edeceğiz” şeklinde söyledi.

Kaymakam Mehmet Uğur Arslan ise, “İlçemiz yakında organik gaza kavuşacak. Burası bir başlangıç. Bu ilk kaynağın atılmasını kutluyorum. Çalışanlara başarılar diliyoruz. Kendilerine sıhhat ve sağlık diliyoruz. Biran ilkin ilçemize organik gazın gelmesini umut ediyoruz. Bu mevzuda alın teri döken kıymetli yetkililerimize ben teşekkürlerimi sunuyorum. Hepinize hayırlı emek harcamalar arzuluyorum” şeklinde konuştu. – KONYA

Yoruma kapalı.