Celep Kasabası Web Sitesi

Kulu Şehir Konağı Hizmete Açıldı

“24 Haziran ülkemizin bugüne dek yaşamış olduğu en mühim seçimdir”

Kulu Şehir Konağı Hizmete Açıldı

22 saat ilkin

Konya Büyükşehir Belediyesinin yapımını tamamladığı Kulu Şehir Konağı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesinin yapımını tamamladığı Kulu Şehir Konağı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafınca yapımı tamamlanan Kulu Şehir Konağı düzenlenen törenle hizmete açıldı. Şehir Konağı’nın açılış törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 4 buçuk yılda Büyükşehir Yasasının mükemmel uygulanmış olduğu ilin Konya bulunduğunu ve bu süreçte Büyükşehir Belediyesi’nin tüm ilçelerde daha fazla mühim hizmeti hayata geçirdiğini dile getirdi. Yasayla beraber bilhassa altyapıyla alakadar hizmetler yapılırken bir taraftan da kent konağı şeklinde binaların yapıldığını kaydeden Başkan Altay, bu hizmetlerin ortaya çıkmasında önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in oldukça büyük emeği bulunduğunu söyleyerek teşekkür etti.

“24 Haziran ülkemizin bugüne dek yaşamış olduğu en mühim seçimdir”

Kendilerinin de Büyükşehir’in 4 buçuk yılda yapmış olduğu hizmetlerin üstüne ilave olarak eksikleri tamamlayacaklarını vurgulayan Başkan Altay, “Çünkü belediyecilikte daima yeni meydana getirecek işler var. daima yeni talep ve talepler var. Çünkü insanlarımızın ihtiyacı değişiyor. Bizlerin de görevi bu talep ve talepleri değerlendirmek ve yerine getirmek. İnşallah Kulu’muzun ve Konya’mızın geleceği bugününden daha güzel olacak. Açılışını yapacağımız tesis de Konya’mızın tüm ilçelerinde hanım kardeşlerimize hizmet veren yüzme havuzlarıyla spor salonlarıyla çocuk kreşleriyle toplantı odalarıyla eğitim salonlarıyla ve mimarisiyle şehrimize kıymet katan eserler oluyor. Tesisimizin Kulu’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde söyledi.

Konuşmasında 24 Haziran’da yapılacak seçimlerin önemine de değinen Başkan Altay, “Bayramdan sonrasında 24 Haziran akşamının ikinci bir bayram olması için hep beraber çaba ediyoruz. Kulu’nun bizlere olan desteğinin artıracağından asla şüphemiz yok. İnşallah 24 Haziran akşamı ikinci bir bayramı beraber kutlarız” ifadelerini kullandı.

“Şehir Konuklar bir Konya markası oldu”

Kulu Şehir Konağı’nın hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına süregelen önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili talibi Tahir Akyürek, kent konaklarının bir Konya markası bulunduğunun altını çizdi. Konya’nın tüm ilçelerinde bu modelde yüzme havuzuyla spor salonuyla kafeteryasıyla meslek edindirme kurs bölümleriyle ve geleneksel mimari tarzdaki yapısıyla kent konaklarının bir Konya markası haline dönüştüğünü vurgulayan Akyürek, “Böyle değişik bir güzelliğe imza atmak nasip oldu. Özellikle Büyükşehir Yasasının uygulamasının bizlere fırsat vermesiyle beraber Konya’da kervanımızın nal izinin bulunmadığı herhangi bir yerleşim yeri kalmasın diye yola çıktık. Hamdolsun bugün Konya’nın 779 yerleşim yerinde de Büyükşehir Belediyemizin AK Parti belediyeciliğinin yatırımları var” diyerek durumu izahat etti.

“Birlikteliğimizi koruduğumuz sürece büyük hizmetler getirme gayreti içinde olacağız”

AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, bu şekilde güzel bir eseri Kulu’ya kazandıran Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek, “Kulu’dan ne süre bir talep gittiyse Büyükşehir tereddütsüz bunu karşıladı. Kulu’nun eksiklerinin büyük bir kısmı giderildi. doğal olarak gereksinimler bitmiyor. fakat inşallah bu birlikteliğimizi koruduğumuz sürece tamamımız hem ülkemize hem Kulumuza hem Konya’mıza daha büyük hizmetler getirme gayreti içinde olacağız” şeklinde konuştu.

“50 yılda ulaşılması mümkün olmayan hizmetler 4 yılda tamamlandı”

Kulu Belediye Başkanı Ahmet Yıldız, “Konya Büyükşehir Belediyesi bizlere o denli fazlaca hizmet getirdi ki tek tek saymakla bitmez. Tarımdan park bahçelere kadar Büyükşehir Belediyemiz ne istemişsek geri çevirmediler. Hakikaten 50 yılda ulaşılması mümkün olmayan hizmetler 4 yılda tamamlandı. bundan dolayı Büyükşehir Şehir Belediyemize ve çalışanlarına canı gönülden teşekkür ediyorum” şeklinde söyledi.

Konuşmaların peşinden protokol üyeleri tarafınca 3.4 milyon liraya mal olan Kulu Şehir Konağı’nın kurdelesi kesilerek açılışı gerçekleştirildi. Başkan Altay, açılışın peşinden Kulu Kapalı Pazar alanında düzenlenen iftar programına katıldı. – KONYA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.