Celep Kasabası Web Sitesi

Konyalı Bakanlar,baba Ocağında Cami Açtı

“Bize düşen Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminde süratli hareket etmek, süratli karar almak, ülkemizi ve şehirlerimizi kalkındırmak. Bunu büyükşehirlere değil, tüm Türkiye’ye yaymak. Bizde aldığımız bayrağı olağan üstü bölgelere taşımak için, milletimize hizmet etmek için göreve geldik. yaradan utandırmasın.”

Konyalı Bakanlar,baba Ocağında Cami Açtı

20 saat ilkin

Konyalı Bakanlar Çevre ve Şehircilik Murat Kurum ile sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Koca’nın baba ocağı olan Kulu kazasının Ömeranlı Mahallesi’nde caminin açılışını gerçekleştirmiş oldu.

Konyalı Bakanlar Çevre ve Şehircilik Murat Kurum ile sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Koca’nın baba ocağı olan Kulu kazasının Ömeranlı Mahallesi’nde caminin açılışını gerçekleştirmiş oldu.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ile vazife atan Konyalı Bakanlar Fahrettin Koca ve Murat Kurum, bakanlık görevine atandıktan sonrasında ilk kez memleketlerini ziyaret etti. İki bakanında ilk durağı Bakan Koca’nın baba ocağı Ömeranlı oldu. İki bakan ilk olarak Koca’nın anası Esma ve ve babası Hasan Koca’nın evini ziyaret etti. Yakınları ev hemşerileri tarafınca karışlanan Koca, babası ve annesini elini öptü. Bu sırada Esma Koca, oğlunun elini öpmesi üstüne gözyaşlarını tutamadı. Ziyaretten sonrasında her iki bakan, açılışı gerçekleştirecekleri Selahattin Eyyübi Camii’ne geçti. Bakan Koca, hemşerileri tarafınca cami önünde yoğun ilgiyle karşılaştı.

BAKAN KUMRU: BİZE DÜŞEN HIZLI KARAR ALIP, HIZLI HAREKET ETMEK

Açılışta konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi kendilerine düşen görevin süratli karar alıp, süratli hareket etmek bulunduğunu belirtti. Kurum, “Bize düşen Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminde süratli hareket etmek, süratli karar almak, ülkemizi ve şehirlerimizi kalkındırmak. Bunu büyükşehirlere değil, tüm Türkiye’ye yaymak. Bizde aldığımız bayrağı mükemmel bölgelere taşımak için, milletimize hizmet etmek için göreve geldik. yaradan utandırmasın.” şeklinde söyledi.

BAKAN KOCA: 81 MİLYON İNSANIMIZA SAĞLIK HİZMETİ SUNACAĞIZ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, sıhhat Bakanı olarak 81 milyon insana, sıhhat hizmeti sunmak istediklerini belirtti. Koca, “Cumhurbaşkanı Hükümet Sisteminin ilk kabinesinde sıhhat bakanı olarak sayın Cumhurbaşkanımızın iradesi, yaradan’ın izni ile doğduğum bu topraklarda sizinle karşılaşmayı rabbim nasip etmiş oldu. Ben bu topraklarda doğdum. Sizin duanız ile buralardayım. Duanız ve bizim gayretimizle tüm 81 milyon insanımıza hakkaniyetli, nitelikli, kaliteli, dengeli sıhhat hizmetini sunmak istiyoruz.” diyerek durumu izahat etti.

İki bakan hemen sonra kurdele keserek caminin açılışı gerçekleştirmiş oldu.

(

Yoruma kapalı.