Celep Kasabası Web Sitesi

Kılıçdaroğlunun FETÖ Şüphelisi Öğretmen İşkenceden Öldü İddiasına Yalanlama

“FETÖ Şüphelisi Öğretmen İşkenceden Öldü”

Kılıçdaroğlu’nun “FETÖ Şüphelisi Öğretmen İşkenceden Öldü” İddiasına Yalanlama

14 saat ilkin

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun FETÖ şüphelisi öğretmen Gökhan Açıkkolu’nun işkencede öldüğü iddiası, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca yalanlandı.

 İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, bugün meclis grup toplantısında FETÖ’den yargılanan öğretmen Gökhan Açıkkolu ile alakadar gündeme getirmiş olduğu “İşkencede öldürüldü” iddiasına cevap geldi.

“KILIÇDAROĞLU’NUN SÖZLERİ HATIRLATILDI”

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca meydana getirilen izahat şöyleki:

Bugün zamanı itibariyle bir siyasal partinin grup toplantısında “Gökhan Açıkkollu, 15 Temmuz’dan sonrasında tutuklanıyor. Gözaltı esnasında yaşamını kaybediyor. Gözaltı esnasında ilaçların verilmediği bizlere gelen bilgiler yönündeydi. Hasta ise insülini vereceksiniz, nitekim bu adam öldü. Şimdi bu vatandaşın işkence sonucu öldüğü ortaya çıktı. İşkence sonucu yaşamını kaybediyor. Bir tek yaradan’ın kulu çıkıp bu ülkede ‘adalet vardır’ diyemez.” şekilde acıkmalarda bulunmuş olduğu anlaşılmıştır.

“BYLOCK KULLANDIĞI ANLAŞILMIŞTIR”

Konuyla müteallik meydana getirilen inclemede:

15.07.2016 tarihinde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü tarafınca gerçekleştirilmeye çalışılan darbe teşebbüsüne katılan FETÖ mensuplarının İstanbul İli’ndeki eylemlerinin tespitine ilişkin cumhuriyet savcılığımızca yürütülen soruşturmalar kapsamında, Kadıköy İlçesi’nden Acıbadem istikametine giden ve darbeye katılan tanklara yol açmak isteyen FETÖ mensubu komiserler Çağlar Aydın ve Murat Bağrık’ın yakalanarak gözaltına alınması sonrasında haklarında soruşturma yürütülmekte iken, darbe teşebbüsü sürecinde FETÖ/PDY yapılanmasında bağlı oldukları, üstleri bulunduğunu beyan ettikleri Habib Ertürk’ün kendilerine “tanklara yolu açması emirini verdiğini” beyan etmesi üstüne şüpheli Habib Ertürk’ün gözaltına alındığı, gözaltı süresince güvenlik mensuplarına ilettiği bu talimatın da, “kendisinin üst yöneticisi/abisi konumundaki şüpheli Gökhan Açıkkollu tarafınca verildiğini” beyan etmiş olduğu, bu tespitler doğrultusunda 24.07.2016 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatıyla şüpheli Gökhan Açıkkollu İstanbul güvenlik Müdürlüğü Terörle savaşım Şube Müdürlüğü’nce gözaltına alındığı, soruşturma esnasında şüphelinin hem de Fetullahçı Terör Örgütü’nün örgütsel yazışma programı olan ByLock kullandığı anlaşılmıştır.

“TAHKİKAT SONUCU VEFAT ETMİŞTİR”

Gözaltı sürecinde beyan etmiş olduğu şeker hastalığı sebebi ile ilaçları temin edilmiş ve kullanımı sağlanmıştır. Gerek şüpheli Gökhan Açıkkollu gerekse öteki şüpheliler hakkında soruşturma işlemleri devam etmekte iken 28.07.2016 tarihinde yeniden rahatsızlanmış, meydana getirilen tüm müdahalelere karşın vefat etmiştir.

“DOSYA SAĞLIK BAKANLIĞI’NA GÖNDERİLDİ”

Gökhan Açıkkollu’nun ölümü vakasına ilişkin ek olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma kapsamında ek olarak “kişideki şeker hastalığı ile kalp krizi içinde illiyet bağları olup olmadığına” değin rapor tanzim edilmesi için soruşturma dosyası sıhhat Bakanlığı Yüksek sıhhat Şurası’na gönderilmiş olup görüş istenmiştir.

Açıklanan tüm bu sebepler;

Gökhan Açıkkollu adlı kişinin “işkence sebebi ile öldüğüne” ilişkin tüm iddialar örgütsel propaganda amaçlı olup gerçeği yansıtmamaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.