Celep Kasabası Web Sitesi

Kahraman Şoförler, Kalp Krizi Geçiren Yolcularını Hastaneye bu şekilde Yetiştirdi

“”

Kahraman Şoförler, Kalp Krizi Geçiren Yolcularını Hastaneye bu şekilde Yetiştirdi

22 saat ilkin

Kahraman şoförler, kalp krizi geçiren yolcularını hastaneye bu şekilde yetiştirdi Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ilişik otobüslerde kalp krizi geçiren 2 yolcu, kahraman şoförlerin duyarlılığı ile hastaneye yetiştirildi meydana getirilen ameliyatlarla her 2 yolcuda sağlığına kavuşurken, şoförlerin örnek…

Kahraman şoförler, kalp krizi geçiren yolcularını hastaneye bu şekilde yetiştirdi
Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ilişik otobüslerde kalp krizi geçiren 2 yolcu, kahraman şoförlerin duyarlılığı ile hastaneye yetiştirildi
Yapılan ameliyatlarla her 2 yolcuda sağlığına kavuşurken, şoförlerin örnek davranışları takdir topladı
Şoför Ali Bahadır Eratılmış: “Yine olsa gene yaparım”
Kalp krizi geçiren yolculardan Abdulkerim Bilgün: “O sürücü şeklinde devletimizde her insanın duyarlı olmasını isterim”

MERSİN – Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne ilişik otobüslerde kalp krizi geçiren 2 yolcu, kahraman şoförlerin duyarlılığı ile hastaneye yetiştirildi. meydana getirilen ameliyatlarla her 2 yolcuda sağlığına kavuşurken, şoförlerin örnek davranışları takdir topladı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığında halk otobüsü şoförlüğü meydana getiren Ali Bahadır Eratılmış ile Remzi Dinçer’in idaresindeki otobüste biri hanım 2 şahıs ansızın fenalaştı. Yolcularının fenalaştığını gören şoförler, derhal araçlarının dörtlülerini yakıp, güzergahtan çıktı. Yolcularını hastaneye yetiştiren şoförler, sonrasında düzgüsel güzergahına döndü. Özellikle otobüsünde fenalaşan ve 5 damarı tıkalı olduğu belirlenen Abdulkerim Bilgün’ü Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne ulaştıran Ali Bahadır Eratılmış, takdir topladı. Hastane acilinden giriş icra eden Bilgün’ün yüzde 100 kapalı olan 2 damarı 35 dakika benzer biçimde kısa bir sürede açılırken, öteki 3 damarı da bigün sonrasında açılarak sağlığına kavuşturuldu.
“Ben ölüyorum, beni yetiştir’ şeklinde söyledi”
Olayla alakalı İHA muhabirine konuşan sürücü Ali Bahadır Eratılmış, ortalama 4 aydır Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde otobüs sürdüğünü söylemiş oldu. Başladığı günden beri 28 nolu hatta çalıştığını kaydeden Eratılmış, “23 Eylül’de de aynı hatta çalışıyordum. Üniversite hastanesinden Kipa’ya doğru döndüm. 34. Caddede ilerliyordum ve arkadan bir hanımefendi yolcu gelip ‘bir amca fenalaştı’ şeklinde söyledi. Bende derhal otobüsü durdurup, amcanın yanına gittim. Durumu iyi değildi, ‘ben ölüyorum, beni yetiştir’ şeklinde söyledi. Bende derhal tabelayı kapatıp, güzergahtan çıkarak MEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nin acil servisine otobüsü sürdüm” diyerek durumu izahat etti.
“Yine olsa, gene yaparım”
Daha ilkin başına bu şekilde bir olayın gelmediğini belirten Eratılmış, “Tabi o anda amcanın durumu hakkaten fazlaca kötüydü. İlk başta ne yapacağımı şaşırdım fakat amcanın durumu fena olduğundan derhal güzergahtan çıkıp hastaneye sürdüm. O anda aklıma gelen ilk şey oydu. Aileyle hemen hemen görüşemedim. O gün akşamında amcamızın kızı beni aradı ve teşekkür etti. Bende geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Ben doğal olarak o anda kalp krizi geçirdiğini bilmiyordum. Amcanın durumu şu anda iyiymiş. Şu anda gururluyum ve mutluyum. gene olsa gene yaparım” şeklinde söyledi.
“İyi ki vaka o otobüste olmuş, yoksa bir ihtimal hayatımı kaybetmiştim”
Abdulkerim Bilgün ise yaradan’ın sevgili kulu bulunduğunu söylemiş oldu. Otobüsteyken birden terlemeye başladığını vurgulayan Bilgün, “Yanımda eşim ve torunum vardı. Kızıma yemeğe geliyorduk. sonrasından öğrendik ki kalp krizi geçiriyormuşum. Sağolsun otobüs şoförü güzergahtan çıkarak, derhal hastaneye döndü. Ona sonsuz teşekkür ediyorum. Hastanedeki doktorlara da fazlaca teşekkür ediyorum. 35 dakikada derhal 2 tane yüzde 100 kapalı olan damarı açıp, yoğun bakıma aldılar. İyi ki vaka o otobüste olmuş, yoksa şimdi bir ihtimal hayatımı kaybetmiştim. Çünkü 5 tane damar tıkalıydı. bigün arayla hepsini açtılar, stentler takıldı. alın teri döken her insana teşekkür ediyorum. O sürücü şeklinde vatanımızda her insanın duyarlı olmasını isterim” şeklinde konuştu.
“Şoför eşimin yaşamını kurtardı”
Eşi Elif Bilgün de o gün otobüse Davultepe’den bindiklerini dile getirdi. Eşinin hastanenin önünde fenalaşmaya başladığını kaydeden Bilgün, “Otobüs yoluna devam ediyordu. Ben eşim şeker hastası olduğundan ilk başta şeker koması sandım. Etraftan da yolcular su getirdiler, şeker verdiler fakat bir düzelme olmadı. sonrasında yolcunun biri şoföre söylemiş oldu. Şoförde derhal otobüsü durdurdu, geldi baktı durumu fena ve derhal dönüş yaparak hastaneye geldi. Herkesten yaradan’tan razı olsun. Şoföre bilhassa teşekkür ediyoruz, eşimin yaşamını kurtardı” ifadelerini kullandı.

Yoruma kapalı.