Celep Kasabası Web Sitesi

Diyarbakırlı Öğrencinin Cristiano Ronaldoya İslama çağrı Mektubu Ödül Aldı

” Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Diyarbakır İl Temsilciliğinin yaz okulu programı kapsamında öğrencilerce yazılan, meşhur kişilerin İslam’a davet edilmiş olduğu mektuplardan birinci seçilenin adresi Portekizli futbol yıldızı Cristiano Ronaldo oldu”

Diyarbakırlı Öğrencinin Cristiano Ronaldo’ya “İslam’a çağrı” Mektubu Ödül Aldı

1 gün ilkin

Diyarbakır’da düzenlenen İslam’a çağrı için mektup yarışmasının kazananı, dünyaca meşhur futbolcu Cristiano Ronaldo’ya yazan 14 yaşındaki Recep Ateş oldu.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Diyarbakır İl Temsilciliğinin yaz okulu programı kapsamında öğrencilerce yazılan, meşhur kişilerin İslam’a davet edilmiş olduğu mektuplardan birinci seçilenin adresi Portekizli futbol yıldızı Cristiano Ronaldo oldu.

Merkez Kayapınar Kültür Merkezinde TÜGVA İl Temsilciliğinin 450 öğrenciye yönelik, Kur’an-ı Kerim, siyer, adabımuaşeret, yüzme, basketbol, voleybol benzer biçimde değişik alanlarda eğitim almış olduğu yaz okulunun finali yapılmış oldu.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle süregelen programda yaz okullarındaki faaliyetleri içeren sinevizyon vizyonu yapılmış oldu.

Etkinlikte konuşan TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yüksel, öğrenciler ve ailelerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söylemiş oldu.

“MAZLUMLARIN BİZE İHTİYACI VAR”

Yaz okulları faaliyetlerinin sona ermesinden sonrasında da gençlere yönelik çalışmalara devam edeceklerini vurgulayan Yüksel, “Dünyadaki mazlumların bizlere gereksinimleri var. Artık kendi memleketimizi aştık. Biz ümmetin fedaisi olma yolundayız. Arakanlı kardeşlerimizin gözyaşlarını silecek gençler olacaksınız. Bosnalı ve Filistinli kardeşlerimizin gözyaşlarını siz gençler sileceksiniz. Burada size verdiğimiz çok büyük hedeflerden biri budur.” ifadelerini kullandı.

Yaz okullarının Türkiye’nin 65 ilinde yapıldığını özetleyen Yüksel, “Yaklaşık 300 ilçede, 52 bin öğrencinin katılımıyla yapılmış oldu. Bununla birlikte yurt haricinde da faaliyetler yapıyoruz.” şeklinde söyledi.

ÖNCÜ ŞAHSİYETLER SKECİ SAHNELENDİ

Konuşmaların arkasından, öğrenciler tarafınca Hz. Hatice, Hz. Asiye, Hz. Meryem, Selahaddin Eyyubi, Hasan el Benna ve merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın yaşamının anlatılığı “Öncü şahsiyetler” isminde skeç sahnelendi.

Etkinliğin sonunda dereceye giren öğrencilere Yüksel ve TÜGVA İl Temsilcisi Mahmut Yağmur tarafınca hediyeler verildi.

MEKTUP YARIŞMASININ KAZANANI RONALDO’YA YAZAN RECEP ATEŞ OLDU

Yaz okulunda meşhur kişilerin İslam’a davet edilmiş olduğu mektup yarışmasında birinci olan Recep Ateş (14), Juventus’un Real Madrid’den aktarma etmiş olduğu Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo’ya yazdığı mektubu okudu.

Ateş, AA muhabirine, tatilde TÜGVA’nın yaz okulundaki eğitimlere katıldığını belirterek, bu yarışmanın yapılacağını öğrendiğinde Ronaldo’ya mektup yazmaya karar verdiğini söylemiş oldu.

Mektubunun birinci olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Ateş, “Ronaldo oldukça iyi bir insan, Müslümanlara yakın. O Müslüman olursa daha fazla şahıs onun peşinden gidip Müslüman olur. Çünkü o futbolun babasıdır, hepimiz onu örnek alacak. Onu fazlaca seviyorum. O futbolun babası. Onun Müslüman olmasını isterim.” ifadelerini kullandı.

Ateş’in mektubunda şu ifadeler içeriyor:

“Sayın Cristiano Ronaldo, sizi Hz. Muhammed’e inanmaya ve İslam’a çağrı ediyorum. Eğer İslam’a girerseniz selamete kavuşursunuz. Seni sonunda yaradan cennetine koyar. Orada Müslümanlar için apaçık hikmetler var. Eğer hak ve rahatlık dini olan İslam’a girersen, seni örnek alacak olan birden fazla insan olacaktır. Onlardan dolayı da senin sevapların artacaktır. İslam, iyi bir dindir. Giren pişman olmaz. İslam dininde yanlışlık yoktur. Ben sizi yaradan’a ve onun kulu ile elçisi olan Hz. Muhammed’e inanmaya çağrı ediyorum. Hristiyan kral Necaşi’ye İslam’a çağrı mektubu gönderen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in ümmetinin bir ferdi olarak bu mektubu, futbolun kralı olan Cristiano Ronaldo’ya yazmayı kendime vazife biliyorum. yaradan’ın selamı hidayete doğal olarak olanların üstüne olsun. Saygı ve sevgilerimle.”

Yoruma kapalı.