Celep Kasabası Web Sitesi

Başsavcılıktan Kılıçdaroğlunun İddialarına Yanıt

” Ümit TÜRK İstanbul DHA İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, bugün meclis grup toplantısında gündeme getirmiş olduğu öğretmen Gökhan Açıkkolu ile müteallik iddialarına cevap verdi”

Başsavcılıktan Kılıçdaroğlu’nun İddialarına cevap

14 saat ilkin

Ümit TÜRK İstanbul DHAİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, bugün meclis grup toplantısında gündeme getirmiş olduğu öğretmen Gökhan Açıkkolu ile müteallik iddialarına cevap verdi.

Ümit TÜRK İstanbul DHA

 İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, bugün meclis grup toplantısında gündeme getirmiş olduğu öğretmen Gökhan Açıkkolu ile alakadar iddialarına cevap verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca meydana getirilen izahat şöyle

Bugün zamanı itibariyle bir siyasal partinin grup toplantısında Gökhan Açıkkollu, 15 Temmuz’dan sonrasında tutuklanıyor. Gözaltı esnasında yaşamını kaybediyor. Gözaltı esnasında ilaçların verilmediği bizlere gelen bilgiler yönündeydi. Hasta ise insülini vereceksiniz, nitekim bu adam öldü. Şimdi bu vatandaşın işkence sonucu öldüğü ortaya çıktı. İşkence sonucu yaşamını kaybediyor. Bir tek yaradan’ın kulu çıkıp bu ülkede ‘adalet vardır’ diyemez. şekilde acıkmalarda bulunmuş olduğu anlaşılmıştır.

Konuyla müteallik meydana getirilen inclemede;

15.07.2016 tarihinde FETÖPDY Silahlı Terör Örgütü tarafınca gerçekleştirilmeye çalışılan darbe teşebbüsüne katılan FETÖ mensuplarının İstanbul İli’ndeki eylemlerinin tespitine ilişkin cumhuriyet savcılığımızca yürütülen soruşturmalar kapsamında, Kadıköy İlçesi’nden Acıbadem istikametine giden ve darbeye katılan tanklara yol açmak isteyen FETÖ mensubu komiserler Çağlar Aydın ve Murat Bağrık’ın yakalanarak gözaltına alınması sonrasında haklarında soruşturma yürütülmekte iken, darbe teşebbüsü sürecinde FETÖPDY yapılanmasında bağlı oldukları, üstleri bulunduğunu beyan ettikleri Habib Ertürk’ün kendilerine tanklara yolu açması emirini verdiğini beyan etmesi üstüne şüpheli Habib Ertürk’ün gözaltına alındığı, gözaltı süresince güvenlik mensuplarına ilettiği bu talimatın da, kendisinin üst yöneticisiabisi konumundaki şüpheli Gökhan Açıkkollu tarafınca verildiğini beyan etmiş olduğu, bu tespitler doğrultusunda 24.07.2016 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatıyla şüpheli Gökhan Açıkkollu İstanbul güvenlik Müdürlüğü Terörle savaşım Şube Müdürlüğü’nce gözaltına alındığı, soruşturma esnasında şüphelinin hem de Fetullahçı Terör Örgütü’nün örgütsel yazışma programı olan ByLock kullandığı anlaşılmıştır.

Gözaltı sürecinde beyan etmiş olduğu şeker hastalığı sebebi ile ilaçları temin edilmiş ve kullanımı sağlanmıştır. Gerek şüpheli Gökhan Açıkkollu gerekse öteki şüpheliler hakkında soruşturma işlemleri devam etmekte iken 28.072016 tarihinde yeniden rahatsızlanmış, meydana getirilen tüm müdahalelere karşın vefat etmiştir.

Gökhan Açıkkollu’nun ölümü vakasına ilişkin ek olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma kapsamında ek olarak kişideki şeker hastalığı ile kalp krizi içinde illiyet bağları olup olmadığına üzerine rapor tanzim edilmesi için soruşturma dosyası sıhhat Bakanlığı Yüksek sıhhat Şurası’na gönderilmiş olup görüş istenmiştir.

Açıklanan tüm bu sebepler;

Gökhan Açıkkollu isminde kişinin işkence sebebi ile öldüğüne ilişkin tüm iddialar örgütsel propaganda amaçlı olup gerçeği yansıtmamaktadır.

Görüntü Döküm

——————

Gökhan Açıkkollu’nun arşiv görüntüleri

(Tür: İstanbul)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.