Celep Kasabası Web Sitesi

AK Partinin Kocaeli Mitingi

“Bay Muharrem, ‘Kanal İstanbul’a karşıyım.’ diyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “

AK Parti’nin Kocaeli Mitingi

14 saat ilkin

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bay Muharrem, ‘Kanal İstanbul’a karşıyım.’ diyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bay Muharrem, ‘Kanal İstanbul’a karşıyım.’ diyor. Kafaya bak, kafaya. Yok, ufuk yok. Daha şurada geçenlerde bir vapur Boğaz’da yalıya çarptı. Bu tanker olsaydı, yaradan muhafaza aylarca orada yangın olurdu. Kafası basmıyor, genel başkanının da basmıyor. Bu CHP’nin zamanı bu şekilde.” şeklinde söyledi.

Erdoğan, partisince ulusal İrade Meydanı’nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

Kocaeli’de gereksinim sahibi vatandaşlara, şehit yakınlarına, gazilere, engellilere, yaşlılara 1,5 katrilyon lira tutarında destek olduklarını aktaran Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise “Hiç destek vermiyor.” söylediğini ifade ederek, “Ya, doğru konuş be. Bunlarda kelamın doğrusu yok. Akşam yalan, sabah yalan.” diyerek durumu izahat etti.

TOKİ vasıtasıyla Kocaeli’de 19 bin 352 konut projesini hayata geçirdiklerini vurgulayan Erdoğan, kentin bölünmüş yol uzunluğunu iki kat arttırarak 260 kilometreye çıkardıklarını, Osmangazi Köprüsü’nü bir tek kente değil, Türkiye’ye kazandırdıklarını söyledi.

Erdoğan, “Yapımı devam eden şimal Marmara Otoyolu’nun Kurtköy- Akyazı kesiminin sözleşme bedeli 4,5 katrilyon lira. İnşallah bu devasa projeyi de 2020’de tamamlıyoruz.” şeklinde konuştu.

İzmit- Kandıra Yolu TEM-Otogar Köprülü Kavşağı Projesi’nin İzmit Otogar Kavşağı’ndaki çalışmalarının yapıldığını, projenin tamamımın 2 yıla tamamlanacağını belirten Erdoğan, TEM Gebze geçişinde 6 otoyol üst geçidi köprüsü yapmak için yakında ihaleye çıkılacağını kaydetti.

Kocaeli’ni İstanbul’a, Ankara’ya ve güzergah üstündeki şehirlere Yüksek süratli Tren Hattı’yla bağladıklarını dile getiren Erdoğan, şöyleki devam etti:

“Ama bunlar bu işten anlamış olur mı? Kardeşlerim, siz çırağa bakkal dükkanınızı teslim eder misiniz? süratli tren projelerimiz tamamlandığında birden fazla il merkeziyle bağlanmış olacak. Bunlar çırak bile değil. süratli tren projelerimiz tamamlandığında Kocaeli, Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine birden fazla il merkeziyle bağlanmış olacak.

Bay Muharrem, ‘Kanal İstanbul’a karşıyım.’ diyor. Kafaya bak, kafaya. Yok, ufuk yok. Daha şurada geçenlerde bir vapur Boğaz’da yalıya çarptı. Bu tanker olsaydı, yaradan muhafaza aylarca orada yangın olurdu. Kafası basmıyor, genel başkanının da basmıyor. Bu CHP’nin zamanı bu şekilde. Tutturdu otomobil. ‘Ne otomobili.’ diyor. ‘Bu Erdoğan 20 yıl geriden geliyor.’ diyor. Kocaeli, Bursa ile birlikte otomobilin merkezi fakat o zannediyor ki bizim bu otomobil projemiz benzinli yada mazotlu. Değil. Bay Muharrem, bu elektrik-elektronik, bununla çalışacak. Tesla’nın sahibi Elon ziyaretimize geldi. Dünyada şu anda mühim bir proje. Sana gelmedi Muharrem. Niye geldi ya bizlere? Bu insanla iş yapılır diye geldi.”

Kocaeli projeleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Köseköy Lojistik Merkezi’nin ilk etabının bitirildiğini, ikinci etabın yapım çalışmalarının devam ettiğini, Gebze- Halkalı taşra hatlarını modernize çalışmalarında sona doğru yaklaştıklarını söyledi.

Toplam maliyeti 8,5 katrilyon lira olan Gebze, Sabiha Gökçen, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile İstanbul yeni havalimanı Halkalı arasındaki süratli tren projesinin çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Erdoğan, 27 bin dekar araziyi sulayan Karamürsel Kızderbent Barajı’nı, Kandıra Arıklar Göleti’ni ve Karamürsel Tepeköy göletlerinin şehre kazandırıldığını kaydetti.

Erdoğan, Karamürsel’in içme suyu ihtiyacını karşılayacak İhsaniye Barajı, Karamürsel İncebeyli göletlerinin de yapımının sürdüğünü ifade ederek, “Kocaelili çiftçilere tam 344 trilyon liralık tarımsal destek verdik. Kocaeli’de 225 bin vatandaşımızı İŞKUR vasıtasıyla işe yerleştirdik. İş veren ve sigortalılarımıza toplam 4 milyar 671 bin liralık teşvik sağladık. Kocaeli’de 5 teknokent, 95 Ar-Ge merkezi ve 10 tasarım merkezi kurduk. Bunların yanı sıra Gebze’de ilk etabını tamamladığımız Bilişim Vadisi ülkemizin bu anlamda kendi teknolojisini ürettiği ve ihraç etmiş olduğu bir merkez olacak. gene Gebze’de ulusal çip fabrikasını kuruyoruz.” şeklinde konuştu.

Kente General Memduh Tağmaç Kışlası alanında 170 bin metrekarelik hakkaniyet sarayı yapılacağını belirten Erdoğan, Körfez, Derince, İzmit ve Kartepe metrosunun şehrin ulaşımında bir devrim olacağını söylemiş oldu.

Erdoğan, Gebze Darıca metrosunun da bölgede kesintisiz bir ulaşım sağlayacağını, bu projelerin de yakında hayata geçirileceğini kaydetti.

“Dünyaya en güzel cevabı vereceksiniz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Kocaeli 24 Haziran’da durmak yok yola devam diyor muyuz? 24 Haziran’da mührü bir kez daha AK Parti’ye basıyor muyuz? 24 Haziran’da Cumhur İttifakını rekora taşıyor muyuz?” sözlerine, vatandaşlar “evet” diye karşılık verdi.

Bunların, AK Parti iktidarlarının Kocaeli’deki 16 senelik hizmet dağının görünen kısmı bulunduğunu ifade eden Erdoğan, “Biliyorsunuz, iki pusula tek zarf. Anlıyorsunuz değil mi? İki pusula olacak. Bu pusulanın bir tanesinde cumhurbaşkanı adayına mührü basacaksınız. Diğerinde de AK Parti’ye mührü basacaksınız. Cumhur İttifakının altında malum iki parti var ve siz kıymetli ziyaretçilerimizin desteğini istiyoruz.” şeklinde söyledi.

Erdoğan, yurt haricinde olanlara, Türkiye’nin değişik yerlerindeki akrabalara da ulaşılması icap ettiğinin altını çizerek, “24 Haziran bir başka. Türkiye yeni bir döneme giriyor. Dünya bizimle iyi mi uğraşıyor görüyorsunuz. Bizimle uğraşan dünyaya en güzel cevabı siz vereceksiniz. elerksel bir halde oylarınızla vereceksiniz.” şeklinde konuştu.

Alman dergisinin kapağındaki dört resimden birisin kendisinin bulunduğunu aktaran Erdoğan, “O resimlere, ‘Şu anda dünyayı şekillendiren liderler’ demiş. Biz ‘Dünya beşten büyük’ dedik. Biz Davos’ta ‘One minute’ dedik. Hepsi yerini buluyor; bu millet, bu evladıyla birlikte oldukça. Ben kiminle iftihar edeceğim? çok büyük iftihar vesilem sizsiniz. Rabbime hamdolsun, bu millete hizmet etmeyi, bu evladına nasip etti. Bu kuluna nasip etti. Elhamdülillah ben de bu milletin evladı olarak, Rabbimin bir kulu olarak, hamdolsun bu hizmeti son nefesimize kadar devam ettireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, bu hizmetlerin 24 Haziran sonrasında hayata geçeceğini dile getirdi.

(Sürecek)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.