Celep Kasabası Web Sitesi

Selin vurmuş olduğu Konyada Bilanço Ağır! 166 Ev ve İş Yerini Su Bastı

“Önce dolu yağdı. sonrasında şiddetli yağmur başladı. Neye uğradığımızı şaşırdık. sonrasında sel geldi, önüne ne geldiyse götürdü. Perişan olduk. Benim aracımda hasar oluştu. Zararımın karşılanmasını temenni ediyorum.”

Selin vurmuş olduğu Konya’da Bilanço Ağır! 166 Ev ve İş Yerini Su Bastı

19 saat ilkin

Konya’da akşam saatlerinde başlamış olan şiddetli yağmurun sele dönüşmesi sonucu 166 ev ve iş yerini su bastı. Üç otomobil de su akıntısına tutuldu.

Konya’da akşam saatlerinde süregelen şiddetli yağmurun sele dönüşmesi sonucu hasar tespit emek vermesi yapılmış oldu. Yetkililer 166 ev ve iş yerini su bastığını bildirdi. Üç otomobil suyun akıntısıyla sürüklendi.

METREKAREYE 29.6 KİLO YAĞIŞ DÜŞTÜ

Konya’da akşam saatlerinde süregelen şiddetli yağmur, bilhassa merkez Meram ilçesinde yaşamı negatif etkiledi. Metrekareye 29.6 kilo yağışın düşmüş olduğu Meram ilçesinde 14 mahallede, 121 ev ve iş yerini, Selçuklu ilçesinde ise 7 mahallede 45 yeri su bastı. Su baskınlarının arkasından Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri seferber olup, su baskını oluşan bölgeleri tahliye etti. Sel sebebiyle park halindeki üç otomobil, suyun akıntısıyla sürüklendi.

CEP TELEFONUYLA KAYDETTİLER

İhsaniye Alt Geçidini de su basması sonucu araçlar güçlükle ilerledi. Bir belediye otobüsünün içini de su bastı. Bu anlamış olur ise çevredekiler tarafınca cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI GÜN BOYU SÜRECEK

Belediye, itfaiye ve AFAD ekipleri selin tesirini gösterdiği bölgelerde sabah erken saatlerde hasar tespit çalışmasına başladı. Hasar tespit çalışmaların gün boyu süreceği öğrenildi. Bazı noktalarda su tahliye emek vermesi yapılmaya devam ederken, takımlar yıkılan istinat duvarı, patlayan su boruları ile yağmur deryasına dönüşen caddelerde temizlik ve tadilat çalışmalarını sürdürüyor.

HASARIMIZ BÜYÜK

Selde otomobili sürüklenen Nuriye Oruç, “Önce dolu yağdı. sonrasında şiddetli yağmur başladı. Neye uğradığımızı şaşırdık. sonrasında sel geldi, önüne ne geldiyse götürdü. Perişan olduk. Benim aracımda hasar oluştu. Zararımın karşılanmasını umuyorum.” şeklinde söyledi.

Evi ve bahçesine su basan armağan Özcan ise, “Bahçemde eşyalarım vardı. Her şeyimi sel aldı götürdü. Zararım var, giderilmesini isterim.” şeklinde söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.