Celep Kasabası Web Sitesi

Şeb-i Arus Selam Vakti Ana Temasıyla Anılacak

” Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri kapsamında bu yıl düzenlenecek tüm etkinliklerde “Selam Vakti” ana teması kullanılacak”

Şeb-i Arus “Selam Vakti” Ana Temasıyla Anılacak

19 saat ilkin

Hazreti Mevlana’nın 745. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri kapsamında bu yıl düzenlenecek tüm etkinliklerde “Selam Vakti” ana teması kullanılacak.

Hazreti Mevlana’nın 745. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri kapsamında bu yıl düzenlenecek tüm etkinliklerde “Selam Vakti” ana teması kullanılacak.

Türkiye’nin ve dünyanın en prestijli organizasyonları içinde yer edinen Şeb-i Arus törenlerinin hazırlık emek harcamaları devam ediyor. Hazreti Mevlana’nın 745. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri düzen Komitesi, Konya Valisi Yakup Canbolat’ın başkanlığında ikinci toplantısını gerçekleştirmiş oldu. Her yıl olduğu benzer biçimde bu yılda 7-17 Aralık 2018 tarihlerinde düzenlenecek Hazreti Mevlana’nın 745. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri kapsamında gerçekleştirilecek toplam 3 bin 649 etkinlikte, “Selam Vakti” ana temasının kullanılması kararlaştırıldı.

Toplantıda sunum meydana getiren Konya İl Kültür ve gezim Müdürü Abdüssettar Yarar; selamı, insana mutluluk ve rahatlık veren tüm iyiliklerin ve güzelliklerin bir insan üstünde olması şeklinde ifade ederek, “Selam Vakti”nin Hazreti Mevlana’nın “Selam (Sulh) Denizi Coştuğunda, Gönüllerden düşmanlığı Giderir” şeklindeki özlü sözünden alıntı yapılarak belirlendiğini sözlerine ekledi.

Konya Valiliğinde meydana gelen toplantıya; Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Muzaffer Şeker, Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, KTO Karatay Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Çağatay Ünüsan, Uluslararası Mevlana Vakfı Başkan Yardımcısı ve Hz. Mevlana’nın 22 nci dönem torunu Esin Bayru Çelebi ile kamu kurum ve kuruluşların yetkilileri katıldı. – KONYA

Yoruma kapalı.