Celep Kasabası Web Sitesi

Sağlık Bakanının Babası Oğlunu Anlattı

” Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın, Konya’nın Kulu ilçesindeki baba ocağı, hayırlı olsun ziyaretine gelenlerle doldu”

sıhhat Bakanının Babası Oğlunu söyledi

18 saat ilkin

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın, Konya’nın Kulu ilçesindeki baba ocağı, hayırlı olsun ziyaretine gelenlerle doldu.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın, Konya’nın Kulu ilçesindeki baba ocağı, hayırlı olsun ziyaretine gelenlerle doldu.

1965 senesinde Konya’nın Kulu ilçesinde dünyaya gelen Fahrettin Koca, ailesinin özverisi ve azmiyle başarı göstermiş bir eğitim süreci geçirdi. İlk ve orta öğrenimini memleketinde, lise eğitimini Bursa’da, lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, ihtisasını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamlayan Koca, çocukluk ve gençlik dönemindeki bu başarılarıyla çevresi tarafınca parmakla gösterilen biri oldu.

Koca, bir süre çiftçilik icra eden, arkasından yaşamış olduğu yerde bir bakkal dükkanı açan, tüm gelirini evlatlarının eğitimine harcayan babasının çabasıyla tıp fakültesini bitirdikten sonrasında yaşamını sıhhat alanında çalışmalara ve bilime adadı, başarılarıyla ailesini gururlandırdı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasıyla oğullarının bakan bulunduğunu öğrenen Koca ailesinin Kulu ilçesinde Ömeranlı Mahallesi’ndeki evi “hayırlı olsun” ziyaretine gelen eş, dost ve akrabalarla dolup taşıyor. Aile oğullarının yeni görevini sevdikleriyle bir arada kutluyor.

“Lisede, fakültede, Cerrahpaşa’da, hepsinde birinci çıktı”

Bakan Koca’nın 79 yaşındaki babası Hasan Koca, AA muhabirine, oğluyla gurur duyduğunu, oğlunun ülke için mühim hizmetlere imza atacağına inandığını söylemiş oldu.

Şu ana kadar siyasetten uzak durarak sıhhat alanında emekler icra eden oğluyla bakanlık öncesi bir görüşme yaptıklarını özetleyen Hasan Koca, “İşleri çoktu, hastaları çoktu. Ben ‘olma yavrum’ şeklinde söyledim. Kendi de oldukça istemedi bakan olmayı fakat kendisine verilen bu görevi onayladı. İnşallah tüm Türkiye’nin yararına emekler yapar.” şeklinde ifade etti.

Koca’nın eğitim hayatına ilişkin data veren Hasan Koca, “6 çocuğum var . Bakan bey çok büyük çocuğum. Kendisi hep oldukça başarılıydı. Lisede, fakültede, Cerrahpaşa’da, hepsinde birinci çıktı. Çok başarılıydı. Çok iyi, oldukça temiz bir insan. İnsanlara asla kıyamaz. Ondan bu biçim bir olay bekliyordum. daima oldukça zekiydi. yaradan nasip etti, inşallah iyi olur.” ifadelerini kullandı.

“Haksızlığı asla sevmez. Bir haksızlık oldu mu karşısında durur”

Hasan Koca, oğlunun merhametli, ilkeli ve disiplinli bir insan bulunduğunu vurgulayarak, şöyleki devam etti:

“Oğlum haksızlığı asla sevmez. Bir haksızlık oldu mu karşısında durur. İnşallah Türkiye için iyi olur, başarıya ulaşmış olur, elinden geldiğince her şeyi yapar, her insana yararlı olur. Ben eğitime ehemmiyet veririm. ilk olarak çiftçiydim, sonrasından mahallemizde bakkallık yaptım. Bu marketle çocuklarımın hepsini okuttum. Elhamdülillah hepsi de başarı göstermiş oldu, okudular. Dün akşam 1. sınıftaki öğretmeni telefon etti bana. ‘Ben de biliyordum ondan bir şey çıkacağını’ şeklinde söyledi. Öğretmeni bile anlamış birinci sınıftayken. Belli oluyordu esasen, nereye giderse başarı göstermiş olurdu.”

Koca, oğlunun Başkan Erdoğan önderliğinde, Türkiye’yi her alanda eskisinden daha iyi bir duruma getirmeye çalışacağına inandığını dile getirdi.

“İşlerini titizlikle yapar”

Bakan Fahrettin Koca’nın dayısı Rüstem Yaylalı da Koca’nın bakanlığı ile hem Kulu’ya hem de tüm Türkiye’ye daha güzel hizmetler yapılacağına inandığını söylemiş oldu.

Koca’nın ülkesine ve milletine bağlı bir insan olduğuna dikkati çeken Yaylalı, “Yeni bir sayfa, yeni bir Türkiye. Çalışkan, fedakâr, saydam olan sayın bakanımızı tam yerinde bir karar olarak görüyorum. Babasını kutlama ettim, bir dayı olarak kendisini kutlama ettim. yaradan yar ve yardımcısı olsun, önü açık olsun. İnşallah daha güzel hizmetlere vesile olur.” şeklinde söyledi.

Sağlık Bakanı Koca’nın öteki dayısı Hasan Demir de şöyleki konuştu:

“İnşallah Türkiye için, millet için, Konya’mız için inşallah hayırlara vesile olur. Onunla daima gurur duyduk, gurur duyacağız inşallah. Kendisinin bakan olmak şeklinde bir isteği yoktu fakat kendisine bu şekilde bir vazife verilince onadı. Görevi mükemmel şekilde yapacağına eminiz. Her dönemde başarılıydı, şimdi de başarıya ulaşmış olacağına inanıyoruz. tüm dostlar kutlama etmeye geliyor. hepimiz mutlu. Rabbim mahçup etmesin.”

Bakanın amcasının oğlu Hacı Koca ise aldıkları haberle oldukça mutlu olduklarını belirterek, “Bakan bey bizim gururumuzdur. Eskiden beri her işte oldukça başarılıdır. Bu görevi de hak ettiğini düşünüyorum. Bakan bey fazlaca titiz biridir, işlerini titizlikle yapar. yaşamını sağlığa adamış, memleketini, vatanını fazlaca seven bir insan. başarı göstermiş olacağını düşünüyorum, bundan dolayı oldukça azimli, tuttuğunu koparan birisi. Ailece gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

Yoruma kapalı.