Celep Kasabası Web Sitesi

Ressam Çalınan Otomobilini Bulup, Hırsızı Yakalattı

“T”

Ressam Çalınan Otomobilini Bulup, Hırsızı Yakalattı

22 saat ilkin

KONYA’da kafede oturup masada fotoğraf çizen ressam Mehmet Gökoğlu’nun otomobili, anahtarını alan M.T.Ö. (16) tarafınca çalındı.

KONYA’da kafede oturup masada fotoğraf çizen ressam Mehmet Gökoğlu’nun otomobili, anahtarını alan M.T.Ö. (16) tarafınca çalındı. Polis, aracın bulunması için emek verme başlatırken, Gökoğlu, aramış olduğu aracını harekette halinde görüp, takip ettikten sonrasında şüpheliyi polise yakalattı.

Olay, dün saat 22.30 sıralarında merkez Meram ilçesi Sahipata Mahallesi’nde bir kafede meydana geldi. Ressam Mehmet Gökoğlu, kafede oturup fotoğraf çizdiği sırada yanına M.T.Ö., yaklaştı. Bir süre çizdiği resme bakan M.T.Ö., Gökoğlu’na farkettirmeden masada duran otomobilinin anahtarını aldı. peşinden da 10 YT 705 plakalı otomobili çaldı. Kısa bir süre sonrasında kafeden ayrılan Gökoğlu, anahtarın masanın üstünde, aracının da park etmiş olduğu yerde olmadığını fark edince polise haber verdi. Polis, aracın bulunması için emek verme başlattı. 

Gökoğlu da, şehir merkezinde başka bir araçla, çalınan otomobilini aramaya başladı. Çimenlik Mahallesi’ne vardığında otomobilini hareket halindeyken görüp takibe başladı. Takip edildiğini anlayan M.T.Ö. de kaçmaya başladı. Kısa devam eden kovalama sonucu, vasıta, bir taksi durağının yakınında sıkıştırılıp durduruldu. arkasından polise haber verildi. Gözaltına alınan M.T.Ö.’nün otomobili çaldıktan sonrasında bir akaryakıt istasyonundan sigara ve madeni paraları da çalarak, evine gittiği öğrenildi. vakayla alakalı soruşturma sürüyor.

– Konya

Yoruma kapalı.