Celep Kasabası Web Sitesi

Otomobili Çamura Saplanınca Oğlu ve Dedesini Av Tüfeği ile Vurdu

” Konya’da emekli Ömer Cengiz (50), otomobilini çamurlu yere park edip, saplanmasına niçin olduğu iddiasıyla tartıştığı oğlu Asım Can Cengiz’i (23) bacağından av tüfeğiyle ateş ederek yaraladı”

Otomobili Çamura Saplanınca Oğlu ve Dedesini Av Tüfeği ile Vurdu

21 saat ilkin

Konya’da yaşayan 50 yaşındaki emekli baba, otomobilini çamura sapladıkları için 23 yaşındaki oğlu ve 89 yaşındaki dedesini vurdu.

Konya’da emekli Ömer Cengiz (50), otomobilini çamurlu yere park edip, saplanmasına niçin olduğu iddiasıyla tartıştığı oğlu Asım Can Cengiz’i (23) bacağından av tüfeğiyle ateş ederek yaraladı. Çıkan arbede esnasında tüfeğin ateş alması sonucu büyükbabası Hasan Cengiz (89) de sağ bacağından yaralandı. Oğlunun kendisine demir parçasıyla vurmasıyla boynundan, arbede esnasında da elinden yaralanan Ömer Cengiz, tedavi için gittiği sıhhat ocağında yakalandı.

HAYATİ TEHLİKELERİ BULUNMUYOR

Olay, saat 09.30 sıralarında merkez Karatay ilçesi Çatalhüyük Mahallesi Dindar Sokak’ta meydana geldi. İddiaya nazaran, Ömer Cengiz, oğlu Asım Can Cengiz’e otomobilini çamurlu yere park edip, saplanmasına niçin bulunduğunu ileri sürüp tepki gösterdi. Bunun üstüne baba ve oğul içinde münakaşa çıktı. münakaşa esnasında Asım Can Cengiz, eline almış olduğu demir parçasını babası Ömer Cengiz’in boynuna vurdu. Buna sinirlenen Ömer Cengiz de evden almış olduğu av tüfeğiyle oğlunun üstüne ateş açıp bacağından yaraladı. Kanlar içinde kalan Asım Can Cengiz, babası Ömer Cengiz’in elindeki tüfeği almak istedi. yaşanmış olan arbede esnasında ateş alan tüfekten çıkan saçmalar kavgayı ayırmaya gelen büyükbabası Hasan Cengiz’in sağ bacağına saplandı. Yaralı Asım Can Cengiz ve Hasan Cengiz, çağrılan ambulanslarla kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralıların dirimsel tehlikesinin bulunmadığı açıklandı.

SAĞLIK OCAĞINDA YAKALANDI

Asayiş Şubesi katliam yazıhane Amirliği ekipleri, vakadan sonrasında kabahat aleti tüfekle beraber kaçan Ömer Cengiz’i yakalamak için emek verme başlattı. Polis, demir parçasıyla almış olduğu darbe sonucu boynundan ve arbede esnasında elinden yaralanan Ömer Cengiz’i, otomobiliyle tedavi gittiği için sıhhat ocağında yakalayarak gözaltına aldı. Elinde kırık olduğu belirlenen Ömer Cengiz, ambulansla Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Ömer Cengiz’in polisteki ilk ifadesinde, otomobilinin çamura saplanması sebebiyle oğluyla tartıştığını ve oğluyla daha öncesinden de aralarında sorun bulunduğunu ileri sürdüğü öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.