Celep Kasabası Web Sitesi

Öğrenciler seyahat ile Ödüllendirildi

” Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, “Annemle okuyorum” projesi ve yıl süresince meydana getirilen çeşitli yarışma ve sınavlarda dereceye giren başarıya ulaşmış öğrencileri, Çanakkale’ye uğurladı”

Öğrenciler seyahat ile Ödüllendirildi

20 saat ilkin

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, “Annemle okuyorum” projesi ve yıl süresince meydana getirilen çeşitli yarışma ve sınavlarda dereceye giren başarı göstermiş öğrencileri, Çanakkale’ye uğurladı.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, “Annemle okuyorum” projesi ve yıl süresince meydana getirilen çeşitli yarışma ve sınavlarda dereceye giren başarıya ulaşmış öğrencileri, Çanakkale’ye uğurladı.

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’un talimatlarıyla yıl süresince meydana gelen “Annemle Okuyorum” projesi ile çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenciler, Konya, Bursa ve İstanbul illerinin de yer almış olduğu Çanakkale gezisiyle ödüllendirildi. Öğrencilerin uğurlanması amacıyla da, 18 Mart Çanakkale Caddesinde uğurlama töreni düzenlendi. Programa Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Başkan Yardımcısı Mehmet Selim Polatkan, Meclis Üyeleri Abdulkadir Altundağ, Abdurrahman Beyaz, İbrahim Tapşık, Nusret Kaya ve Mehmet Keskin, öğrenciler, veliler ve öğretmenler katıldı.

Bu yılki üçüncü kafile olan ve 180 kişiden oluşan heyetin uğurlanması öncesinde konuşan Demirkol, “Yine mutlu vakaya, tarihe not düşen bir vakaya tanıklık ediyoruz. Çeşitli yarışmalarımızda dereceye giren ek olarak okuma etkinliklerimizde, Annemle Okuyorum projemize katılan, sınavlarımızda aşama alan sevgili çocuklarımız, annelerimiz ve Haliliye’nin çeşitli semtlerinden gelmiş gençlerimizi Çanakkale’ye esenlikle gönderiyoruz. Hamd olsun bu senede 4’üncüsünü düzenliyoruz. Kurulduğumuz yıldan itibaren Çanakkale temalı etkinlikler yapıyoruz. Haliliye Belediyesi olarak 400 bine yakın kitap dağıtmışız ve okutmuşuz. Gençlerimizin tarihini öğrenmesini istiyoruz. Çanakkale bir destan ve sevgili gençler şimdi gittiğiniz Çanakkale’de ecdadın kanının son damlasını dökerek, son nefesini vererek, bu vatan için canını feda ederek bu toprakları bizlere vatan eyleyen şehitlerimizin torunları olduğunuzu göstereceksiniz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların arkasından temsili asker giysisi giyen öğrencilerin ellerine anneleri tarafınca kına yakıldı ve öğrenciler otobüslere binerek uğurlandı. – ŞANLIURFA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.