Celep Kasabası Web Sitesi

Mehmetçike Destek İçin Gökyüzünde Bayrak Açtılar

“Takkeli Dağı’nın bin 480 metre rakımındaki uçuş pistinden Türk bayrağı ile uçmaya süregelen pilotumuz, 250 metre irtifa kaydederek inişini gerçekleştirirken gökyüzünde 5 dakika süresince Türk bayrağını dalgalandırdı. Kendisini bu anlamda kutluyorum. Gökyüzünde Türk bayrağı açmak oldukça güzel bir duygu. Bu duyguyu da buna mutakip hep beraber yaşamış olduk. Bu tür etkinliklerimize Takkeli Dağı’ın eteklerinde bulunan tesislerimizde gelecek günlerde de devam ettireceğiz. Burada, kulübümüz bünyesinde ortalama 30 pilot, 5 eğitimen nezaretinde bazen bu tür eğitim ve uçuşlarını sürdürüyor.”

Mehmetçik’e Destek İçin Gökyüzünde Bayrak Açtılar

21 saat ilkin

Konyalı yamaç paraşütü pilotu Akif Uğurlu, Zeytin Dalı Harekatı bu yüzden Mehmetçik’e destek için gökyüzünde 60 metrekarelik Türk bayrağı açtı.

Konyalı yamaç paraşütü pilotu Akif Uğurlu, Zeytin Dalı Harekatı bu yüzden Mehmetçik’e destek için gökyüzünde 60 metrekarelik Türk bayrağı açtı.

Takkeli Dağı’nın bin 480 metre rakımındaki uçuş pistinden yamaç paraşütüyle havalanan Uğurlu, Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye’nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda savaşım veren Mehmetçik’e destek için gökyüzünde 60 metrelik Türk bayrağını dalgalandırdı.

Uçuşu takip eden Konya Hava ve tabiat Sporları Kulübü Başkanı Veysel Aydın, gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı’na destek vermek amacıyla bu şekilde bir etkinlik düzenlediklerini söylemiş oldu.

Uğurlu’nun gökyüzünde açmış olduğu 60 metrelik bayrağın bugüne dek Türkiye semalarında yamaç paraşütü pilotlarınca oluşturulan çok büyük ebatlı bayrak bulunduğunu iddia eden Aydın, şunları kaydetti:

“Takkeli Dağı’nın bin 480 metre rakımındaki uçuş pistinden Türk bayrağı ile uçmaya süregelen pilotumuz, 250 metre irtifa kaydederek inişini gerçekleştirirken gökyüzünde 5 dakika süresince Türk bayrağını dalgalandırdı. Kendisini bu anlamda kutluyorum. Gökyüzünde Türk bayrağı açmak oldukça güzel bir duygu. Bu duyguyu da bundan dolayı hep beraber yaşamış olduk. Bu tür etkinliklerimize Takkeli Dağı’ın eteklerinde bulunan tesislerimizde gelecek günlerde de devam ettireceğiz. Burada, kulübümüz bünyesinde ortalama 30 pilot, 5 eğitimen nezaretinde ara sıra bu tür eğitim ve uçuşlarını sürdürüyor.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.