Celep Kasabası Web Sitesi

Kuluda İstiklal Marşının Kabulünün 97. Yıldönümü Kutlandı

“Ben de sizler şeklinde büyük usta merhum Mehmet Akif Ersoy’a minnet ve hürmetlerimi ifade ediyor, mekanı aden olsun diyor, şükranlarımı sunuyorum. Ne mutlu bizlere ki, Mehmet Akif Ersoy benzer biçimde temiz ve temiz bir vicdanı yad eden, onun fikirleri, eserleri ve yazdığı mesajlarla aydınlanan ve hayat felsefesiyle donatılan bir neslin mensuplarıyız. Ne mutlu bizlere ki, büyük üstadın coşkusunu, heyecanını millet aşkını, davasını ve fikirlerini paylaşmak için bu gün buradayız. Anadolu coğrafyasında yaşayan yüreklerin bir olması birlikte olması ve geleceğe beraber adım atması temennisiyle büyük ustayı bir kez daha yad ediyor, sizleri onun eserlerini tüm kalbi duygularınızla yaşamaya ve anlamaya çağrı ediyorum. Programda alın teri dökenlere ve siz kıymetli üyelerimizin katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum”

Kulu’da İstiklal Marşının Kabulünün 97. Yıldönümü Kutlandı

20 saat ilkin

Konya’nın Kulu ilçesinde, Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97. Yıldönümü düzenlenen törenle kutlandı.

Konya’nın Kulu ilçesinde, Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97. Yıldönümü düzenlenen törenle kutlandı.

Kulu İmam Hatip Ortaokulu tarafınca düzenlenen Mehmet Akif Ersoy’un Anma ve İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97. Yıldönümü, Kulu Anadolu Lisesi konuşma Salonunda gerçekleştirildi. Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Günün ehemmiyet ve anlamını belirten konuşmayı meydana getiren Kulu İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hasan Karagedik, “Ben de sizler benzer biçimde büyük usta merhum Mehmet Akif Ersoy’a minnet ve hürmetlerimi ifade ediyor, mekanı aden olsun diyor, şükranlarımı sunuyorum. Ne mutlu bizlere ki, Mehmet Akif Ersoy benzer biçimde temiz ve temiz bir vicdanı yad eden, onun fikirleri, eserleri ve yazdığı mesajlarla aydınlanan ve ömür felsefesiyle donatılan bir neslin mensuplarıyız. Ne mutlu bizlere ki, büyük üstadın coşkusunu, heyecanını millet aşkını, davasını ve fikirlerini paylaşmak için bu gün buradayız. Anadolu coğrafyasında yaşayan yüreklerin bir olması birlikte olması ve geleceğe beraber adım atması temennisiyle büyük ustayı bir kez daha yad ediyor, sizleri onun eserlerini tüm kalbi duygularınızla yaşamaya ve anlamaya çağrı ediyorum. Programda alın teri dökenlere ve siz kıymetli üyelerimizin katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde söyledi.

Program ondan sonra Mehmet Akif Ersoy’un yaşamını mevzu alan video vizyonu, okul öğrencileri tarafınca İstiklal Marşı temalı oratoryo, bayrak, tiyatro gösterisi, koro emek vermesi, İstiklal Marşını güzel okuma yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafınca çeşitli hediyeler takdim edilmesiyle sonlanmış oldu. – KONYA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.