Celep Kasabası Web Sitesi

Konya-Makine Mühendisi, Hurda Parçalarından Tank Görünümlü Arazi Aracı yapmış oldu Hd

”  Konya’nın Akşehir ilçesinde oturan makine mühendisi Cihanşah Demireğen, hobi amacıyla hurda malzemelerden tank görünümlü paletli arazi aracı yapmış oldu”

Konya-Makine Mühendisi, Hurda Parçalarından Tank Görünümlü Arazi Aracı yapmış oldu Hd

17 saat ilkin

Konya’nın Akşehir ilçesinde oturan makine mühendisi Cihanşah Demireğen, hobi amacıyla hurda malzemelerden tank görünümlü paletli arazi aracı yapmış oldu.

 Konya’nın Akşehir ilçesinde oturan makine mühendisi Cihanşah Demireğen, hobi amacıyla hurda malzemelerden tank görünümlü paletli arazi aracı yapmış oldu. Av yapmayı ve yamaç paraşütüne binmeyi fazlaca sevdiğini belirten Demireğen, aracı bu tip faaliyetleri yaparken arazide kullanmak için tasarladığını söylemiş oldu. Akşehir’de demir atölyesi bulunan Cihanşah Demireğen, atölyesinde hurda parçalardan paletli arazi aracı yapmış oldu. Tek kişilik arazi aracını 1 ayda yaptığını belirten Demireğen, Malzemelerin tamamı, hurda ve atıl parçalardır. Motoru tarımsal sulamada kullanılan su motoru olarak adlandırdığımız ziraat aracının motorudur. Lastikler, arkadaşlarımın kullandığı eski lastikler. ortalama 5 bin liraya mal oldu. şeklinde söyledi. Av yapmayı ve yamaç paraşütüne binmeyi fazlaca sevilmiş olduğu için aracı dağlık ve engebeli arazide kullanacağını ifade eden Demireğen, Araziye girmekte zorlandığımız için aklıma bu şekilde düşünce geldi. Gölde, batakta, karda bizi yolda koymayacak bir vasıta yapmayı düşündüm, planladım. Hobi amaçlı ve boş zamanı değerlendirmek için yaptım. Güzel oldu ve sorunsuz çalışıyor. adım atma aksamında bir sorun yok. Artık, arazide kolaylıkla kullanabileceğim. şeklinde ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.