Celep Kasabası Web Sitesi

Bıçakla Soygun Girişiminde Bulunan Genç Vatandaşlardan Kaçamadı

” Konya’da bir markette bıçakla çalışanların boşluğundan faydalanarak kasadan para çalmak isteyen 17 yaşındaki genç, kasa kilidini açamayınca iş yerinden kaçmaya çalmış olduğu sırada vatandaşlar tarafınca yakalanarak polise teslim edildi”

Bıçakla Soygun Girişiminde Bulunan Genç Vatandaşlardan Kaçamadı

15 dakika ilkin

Konya’da bir markette bıçakla çalışanların boşluğundan faydalanarak kasadan para çalmak isteyen 17 yaşındaki genç, kasa kilidini açamayınca iş yerinden kaçmaya çalmış olduğu sırada vatandaşlar tarafınca yakalanarak polise teslim edildi.

Konya’da bir markette bıçakla çalışanların boşluğundan faydalanarak kasadan para çalmak isteyen 17 yaşındaki genç, kasa kilidini açamayınca iş yerinden kaçmaya çalmış olduğu sırada vatandaşlar tarafınca yakalanarak polise teslim edildi. Marketteki hırsızlık girişimi ise güvenlik kamerası tarafınca saniye saniye kaydedildi.

Olay, saat 20.00 sıralarında merkez Meram ilçesi Alavardı Mahallesi Hocafakıh Caddesi üstünde bulunan bir markette meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, cadde üstündeki markete elinde bıçakla giren ve yüzünü kapüşonla kapatan kişi, işyerinde bir süre gezdikten sonrasında kasaya önem vererek para ve sigaraları almak istedi. Bu durumu fark eden çalışanlar şoka girerken, şüpheliye müdahale edemedi. Şüpheli, elindeki bıçakla kasanın kilidini kırmak istedi. Kilidi kırmak için bir süre çabalayan kişi, kapıya önem vererek dışarıya baktıktan sonrasında yine kasaya önem vererek kilidi kırmak için çabaladı. Kasayı açamayan şüpheli kişi hemen sonra sigara dolabına önem vererek sigara çalmak istedi sadece dolap kilitli olunca çareyi kaçmakta buldu. Bu sırada şahsın peşinden marketten çıkarak bağıran işyeri çalışanlarının sesini duyan vatandaşlar şüphelinin peşine takıldı. Sokak arasındaki kovalamacanın peşinden şüpheli kişi, mahallenin gençleri tarafınca yakalanarak etkisiz hale getirildi. İhbar üstüne vaka yerine fazlaca sayıda polis ekibi sevk edildi. vaka yerine ulaşan Meram İlçe güvenlik Müdürlüğüne bağlı araştırma ekipleri tarafınca gözaltına alınan 17 yaşındaki M.G.E., Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sıhhat kontrolünden geçirildikten sonrasında ifadesi alınmak suretiyle götürüldü.

Meram İlçe güvenlik Müdürlüğüne bağlı araştırma ekipleri gasp girişimi vakasını çözebilmek için işyeri güvenlik kameralarını incelemeye aldı. İşyerindeki güvenlik kamerasının vakası saniye saniye kaydettiği ortaya çıktı. Görüntülerde, market giriş kapısından içeriye yüzü sarılı eli bıçaklı bir şahıs giriyor. Bir süre market içinde gezen şüpheli kişi uygun bir zamanda kasaya önem vererek elindeki bıçak yardımıyla kasayı açmaya çalışıyor sadece başarıya ulaşmış olamayınca sigara dolabına yöneliyor. Burada da başarı göstermiş olamayan şüpheli sonrasında kapıdan çıkarak kaçıyor. Şüpheli M.G.E’nin buradaki işlemlerinin peşinden Çocuk Şubeye teslim edileceği öğrenildi.

“Bilgisayar oyunundan etkilendim” savunması

Market çalışanlarının bağırma sesleri üstüne şüpheli şahsı kovalayarak yakalayan çevredeki gençler, “Bu kapıdan çıktı sokaklar içinde epey bir kovaladık. Elinde bıçak vardı bıçağı at dedik atmadı. bizlere beni mi keseceksiniz şeklinde söyledi? Biz yine teslim ol diye ikazda bulunduk ve üstüne kasa attık. Bıçağın yere düşmesi üstüne kişiyi yakaladık. Getirdik buraya teslim ettik. niçin yaptın diye sorduk, o da bizlere ‘oyunlarda seyredip tesirinde kaldım yaptım’ şeklinde söyledi” şeklinde konuştu. – KONYA

Yoruma kapalı.