Celep Kasabası Web Sitesi

Beyşehirde Muhtar ve Çiftçi Buluşması

“Tek başına güçlüsünüz fakat beraber daha güçlüsünüz. Biz Beyşehir’de bunu başardık. Tek başımıza değil, belediye başkanı olarak beraber hareket ederek, ilçe başkanımızla, teşkilatımızla, milletvekillerimizle bir gücü oluşturduk. Beyşehir özelinde kuvvetli olurken, bölgesel güç olmayı da arzu ettik ve bölgesel güç olma adına da bölgenin abisi, bölgenin milletvekili Mehmet Babaoğlu bey de bu aşamada bizlere destek oldu. Kendisine fazlaca teşekkür ediyoruz”

Beyşehir’de Muhtar ve Çiftçi Buluşması

21 saat ilkin

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ziraat, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, Konya’nın Beyşehir ilçesinde düzenlenen muhtar ve ziraatçi buluşmasında 5 ilçenin mahalle muhtarları ve ziraatçi temsilcileriyle bir araya geldi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ziraat, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, Konya’nın Beyşehir ilçesinde düzenlenen muhtar ve ziraatçi buluşmasında 5 ilçenin mahalle muhtarları ve ziraatçi temsilcileriyle bir araya geldi.

 Beyşehir Belediyesi ve AK Parti Beyşehir İlçe Teşkilatı ortaklık ile Beyşehir Belediyesi Kültür ve hayat Merkezinde düzenlenen muhtar ve ziraatçi buluşmasının açılış konuşmasında kürsüye gelen Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir’deki birlik ve beraberliğe vurgu yapmış oldu. Özaltun, “Tek başına güçlüsünüz fakat beraber daha güçlüsünüz. Biz Beyşehir’de bunu başardık. Tek başımıza değil, belediye başkanı olarak beraber hareket ederek, ilçe başkanımızla, teşkilatımızla, milletvekillerimizle bir gücü oluşturduk. Beyşehir özelinde kuvvetli olurken, bölgesel güç olmayı da arzu ettik ve bölgesel güç olma adına da bölgenin abisi, bölgenin milletvekili Mehmet Babaoğlu bey de bu aşamada bizlere destek oldu. Kendisine fazlaca teşekkür ediyoruz” şeklinde söyledi.

TBMM ziraat, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu ise, Beyşehir’in ev sahipliğinde düzenlenen muhtar ve ziraatçi buluşması kapsamında Beyşehir, Hüyük, Derebucak, Doğanhisar ve Derbent ilçelerinin mahalle muhtarları, mahalle ve ziraatçi temsilcileri ile bir araya geldiklerini söylemiş oldu. Beyşehir’de iki yıl ilkin bu buluşmanın ilkini gerçekleştirdiklerini hatırlatan ve o görüşmede gene Doğanhisar hariç öteki 4 ilçenin muhtar ve çiftçilerinin yer aldığını vurgulayan Babaoğlu, “Bugün ise aramızda, Doğanhisar ilçemizin muhtar ve ziraatçi temsilcileri de içeriyor. Bu toplantı bir bakıma hem iki senenin bir değerlendirmesi olacak, hem de yeni taleplerin alınacağı, önümüzdeki dönemde neler yapılabileceği ile değerlendirmelerin olacağı bir buluşma olacak” ifadelerini kullandı.

“Daha oldukça büyümemiz, kalkınmamız gerekiyor”

Bu anlamda programın organizesinde destek veren Beyşehir Belediye Başkanlığı ile AK Parti İlçe Teşkilatına teşekkür eden Babaoğlu, bölgesel kalkınma vurgusu yaparak, “Gerçekten birlik beraberlik, kardeşliğin neşvünema bulmuş olduğu bir ilçe olma yolunda hızla ilerliyoruz. Eğer bir yerde pasta ve gelir düşük ise kavga fazlaca olur. Büyüdükçe ve kalkındıkça kavga azalıyor, hepimiz kendi işine gücüne bakıyor, fakat fakirleştikçe küçüldükçe kavga artıyor. O nedenle kardeşlik hukukunun, birlik, beraberliğin daha gelişmesi için büyümemiz, kalkınmamız gerekiyor. İşin özünde de bu var, muhtarlarımızın tek tek aslen söylediği şeyleri şu şekilde gözümüzün önünden geçirdiğimizde hakikaten kalkınma yolunda atılan adımlar birer birer gözümüzün önünden geçiyor. Biz büyüdükçe daha oldukça bir ihtimal sorunlarımız azalacak inşallah” şeklinde konuştu.

“Afrin’de dünyaya örnek bir operasyon gerçekleşiyor”

Konuşmasında, Suriye’nin Afrin bölgesinde devam eden Zeytin Dalı Harekatına da değinen Babaoğlu, Türk ordusunun burada dünyaya örnek olacak bir operasyon gerçekleştirdiğini, hiçbir sivile zarar vermeden harekatın başarıyla yürüdüğünün altını çizerek, “Allah’a şükürler olsun, bugün Afrin operasyonu benzer biçimde tere yağından kirli kıl çeker benzer biçimde terörist çekerek, hiçbir sivile zarar vermeden, dünyada örnek bir operasyon yapıyoruz. Çevre ve sivil dostu, fakat teröristin düşmanı bir operasyon yapıyoruz ve bu operasyonu yerli İhalarımız,Sihalarımız, yüzde 70’e varan kendi yerli silahlarımız ile yapıyoruz. Biz fazlaca büyük bir ülkeyiz, oldukça büyük bir gücüz. O uyuyan devi Cumhurbaşkanımız öncülüğünde uyandırıyoruz. yaradan’ın izni ile o dev uyanıyor. Bu coğrafyada hakikaten küresel bir güç olma yolunda ilerliyoruz. bizlere itimatı getirmedi mi bu iş? Getirdi. Daha birbirimize, geleceğimize güvenle bakar olduk, daha da olacağız inşallah” şeklinde ifade etti.

Konuşmaların arkasından toplantıya katılan 5 ilçenin mahalle muhtarları ve ziraatçi temsilcileri sırasıyla söz alarak TBMM ziraat, Orman ve Köyişleri Komisyonu AK Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu’na tarımsal ve öteki konulardaki taleplerini iletti. Toplantıya katılan, kamu kurum ve müesseselerinin bölge ve il müdürleri ile temsilcileri de yöneltilen talep ve sorunlara ilişkin olarak kendi kurumlarına yönelik değerlendirmelerde bulunmuş oldu.

Toplantıya Beyşehir, Hüyük, Derebucak, Doğanhisar, Derbent ilçelerinin kaymakamları, ilçe belediye başkanları, Konya Büyükşehir Belediyesinin bölge temsilcileri, AK Parti Konya İl yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları, mahalle muhtarları, ziraat odası başkanları, mahalle ve ziraatçi temsilcileri, kamu kurum ve müesseselerinin temsilcileri, sulama birliklerinin başkanları katıldı. – KONYA

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.