Celep Kasabası Web Sitesi

Bel Fıtığı Ağrılarından Dördüncü Ameliyatta Kurtuldu

“Sosyal aktivitem tamamen kısıtlanmıştı”

Bel Fıtığı Ağrılarından Dördüncü Ameliyatta Kurtuldu

21 saat ilkin İlandır

Bel fıtığı ağrılarından dördüncü ameliyatta kurtulduKONYA – Genç yaşta bel fıtığı ağrıları ile tanışan ve üç ameliyat geçiren 32 yaşındaki hanım, dördüncü ameliyatının peşinden sağlığına kavuştu.

Bel fıtığı ağrılarından dördüncü ameliyatta kurtuldu

KONYA – Genç yaşta bel fıtığı ağrıları ile tanışan ve üç ameliyat geçiren 32 yaşındaki hanım, dördüncü ameliyatının peşinden sağlığına kavuştu.
Karaman’da yaşayan 32 yaşındaki Ayşe Düz, 5 yıl ilkin bel fıtığı ağrılarıyla tanıştı. Ağrıların çoğalmasıyla yürümekte ve günlük işlerini yapmakta zorluk çeken Düz, ameliyat olmaya karar verdi. değişik zamanlarda üç kere ameliyat geçiren kadının ağrıları bir türlü dinmedi. Ayşe Düz ağrılarına çözüm bulunamayacağını düşünürken, tabip araştırmalarını da sürdürdü ve Konya Hospital Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Ümit Yar’a müracaat etti.
“Sosyal aktivitem tamamen kısıtlanmıştı”
Ameliyat olmadan ilkin günlük hayatında oldukça zorlandığını ifade eden Ayşe Düz, “2013 senesinde ilk bel fıtığı ameliyatımı oldum. 2014’te ikinciyi oldum ve üçüncü operasyonumu oldum. fakat bir netice alamadım. Ağrılarım benimle birlikte gelmişti. Daha sonrasında dördüncü bir operasyonumun olması icap ettiğini söylediler. doğal ki bu operasyonda bir tek bel fıtığı değil, yapışık doku olarak da bir sıkıntım vardı ve beyinden gelen sıvı keseciğini tamamen çevrelemiş bulunmaktaydı yapışık dokular. Onun patlaması sonucunda yüzde seksen sakat kalma ihtimalim vardı. Konya’da daha fazla hekim ve birden fazla hastaneye gittim ve hepsi aynı sonucu söylediler. sonrasında ben araştırmaya devam ettim ve Ümit hocamızı araştırdım. Kendisiyle geldim görüştüm. Tetkikler yapılmış oldu, ameliyatımı yapabileceğini söylemiş oldu. Benim de ameliyata sıcak yaklaşmam için hiçbir sorun olmayacağına değin bir özgüven verdi. Ameliyatımı oldum. Hiçbir sıkıntım yok şu anda. oldukça rahat bir halde yürüyebiliyorum. operasyon geçirmeden ilkin sağ bacağımda hafifçe bir uyuşma seçimi ve engelli bir durumum vardı. Yürürken bacaklarda tamamen uyuşmam vardı ve uzun mesafe esasen gidemiyordum. toplumsal aktivitem tamamen kısıtlanmıştı. Vücut aslına bakarsan kısıtlıydı fakat yaradan’a şükür geldiğimle şu anki halim hakikaten oldukça değişik. Çok mutluyum” ifadelerini kullandı.
Ameliyatı gerçekleştiren Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Ümit Yar, hastanın kendilerine başvurduğunda ortalama 5 senedir devam eden bir bel fıtığı şikayeti bulunduğunu anlatarak, “Üç kere ameliyat olmuş fakat şikayetlerde hiçbir gerileme olmamış. Günlük işlerini günlük hayatında sürdüremeyen bir hastaydı. Yaptığımız ameliyatla, önceki ameliyatlara bağlı yapışıklıkları temizledik. Omuriliğe baskı meydana getiren bel fıtığını çıkardık ve orayı sabitleme amacıyla omurgaya vidalar yerleştirdik. Hastamız ameliyat sonrası birinci günde esasen ağrılarının geçtiğini, düzgüsel hayatına döndüğünü söylemiş oldu. ortalama 1 buçuk, 2 saatlik bir müdahale ile hastamız sağlığına kavuştu” şeklinde konuştu.
Ameliyatın sonunda ağrıları geçen Ayşe Düz’ün babası Mustafa Düz de kızının yanından ayrılmayarak, yaşamış olduğu mutluluğu, “Kızımın gülüşü her şeye kıymet” şeklinde açıkladı.

Yoruma kapalı.