Celep Kasabası Web Sitesi

Gümüşhane Üniversitesinde Patlama! 1 Öğrenci Yaralandı

” Patlama sonrası laboratuvarda maddi hasar meydana gelirken 1 talebe de yaralandı”

Gümüşhane Üniversitesinde Patlama! 1 Öğrenci Yaralandı

Gümüşhane Üniversitesi sıhhat Bilimleri Fakültesi laboratuvarında patlama meydana geldi. Patlama sonrası laboratuvarda maddi hasar meydana gelirken 1 talebe de yaralandı.

Gümüşhane Üniversitesi sıhhat Bilimleri Fakültesi laboratuvarında meydana gelen patlamada 1 talebe yaralandı. Çok sayıda itfaiye ve polis ekibinin sevk edilmiş olduğu fakülte binası ihtimaller içinde patlama riskine rağmen boşaltılarak çevrede tedbir alındı.

DERS İŞLENDİĞİ SIRADA PATLAMA MEYDANA GELDİ

Olay, saat 15.00 sıralarında üniversite kampüsünde yer edinen sıhhat Bilimleri Fakültesi laboratuvarında meydana geldi. Fakültedeki öğrencilerin ders işlediği laboratuvarda hemen hemen bilinmeyen nedenle patlama meydana geldi.

1 ÖĞRENCİ YARALANDI

Olay üstüne ürkü ve korku yaşayan öğrenciler laboratuvardan dışarı çıktı, üniversite yetkilileri durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üstüne vaka yerine sevk edilen oldukça sayıda itfaiye ekibi, patlamanın peşinden dumanların yükseldiği alana müdahale etti. Patlamada fakültede tahsil gören 1 talebe yaralandı. Yaralı talebe ambulansla kaldırıldığı Gümüşhane Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

FAKÜLTE BİNASI BOŞALTILDI

Öte taraftan patlama sonrası laboratuvarda yer edinen malzemeler de etrafa saçılırken, bölgeye gelen polis ekipleri de çevrede güvenlik önlemi aldı. Çok sayıda kimyasal maddenin yer almış olduğu laboratuvarda ihtimaller içinde bir patlama riskine rağmen, fakülte binası da boşaltıldı. takımlar tarafınca asla kimsenin yaklaştırılmadığı fakültede patlamanın nedenini araştırmak için emek verme başlattı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.