Celep Kasabası Web Sitesi

Gel vur burayı, ondan sonrasında barış de, olmaz olsun bu şekilde sulh

“Lafa geldiği vakit, ‘Barış, sulh, sulh.’ Bu iyi mi sulh? Gel vur burayı ondan sonrasında ‘barış’ de. Olmaz olsun bu şekilde sulh.”

Erdoğan, Suriye’yi Vuran ABD’ye Yüklendi: Olmaz Olsun bu şekilde sulh

Suriye operasyonuyla alakadar konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Lafa geldiği vakit, ‘Barış, sulh, sulh.’ Bu iyi mi sulh? Gel vur burayı ondan sonrasında ‘barış’ de. Olmaz olsun bu şekilde sulh.” diyerek ABD’ye yüklendi.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Global Girişimcilik Kongresi’nde yapmış olduğu konuşmada, ABD’nin Suriye’deki hedefleri vurmasını değerlendirerek, “Tutturdukları tek şey var kimyasal silah kullanıldığı için vurduk. Niye yalnız kimyasal silahı değerlendiriyorsunuz? Konvansiyonel silahı niye değerlendirmiyorsunuz? Kimyasal silahla 1 şahıs öldüyse konvansiyonel silahla 10 öldü” şeklinde söyledi.

“SURİYE’DE YAŞANANLARI NEYLE İZAH EDECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir otelde meydana gelen Global Girişimcilik Kongresi’nde konuştu. Suriye’deki duruma dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye’de yaşananları neyle izah edeceğiz. Suriye’de 7 senedir bir süreç var. Bu süreç içinde bu emperyal güçler acaba Suriye’den ne kadar insanı kendi ülkelerine çekip aldılar. Almadılar. fakat Türkiye 3.5 milyon insanı barındırıyor” şeklinde söyledi.

“BÖYLE hakkaniyet OLUR MU?”

“Peki onlar ne yapmış oldu?” diye soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onlar geldiler kimyasal silah dediler vurdular. O çocuklar bizlere geliyor. O evlatların ne halde bulunduğunu ben görüyorum. ötekiler görmüyor. Tutturdukları tek şey var kimyasal silah kullanıldığı için vurduk. Niye yalnız kimyasal silahı değerlendiriyorsunuz, konvansiyonel silahı niye değerlendirmiyorsunuz. Kimyasal silahla 1 şahıs öldüyse konvansiyonel silahla 10 öldü. yalnız kimyasal silahlarla öldürülenlere bak bu şekilde hakkaniyet olur mu?

“OLMAZ OLSUN BÖYLE BARIŞ”

Bunu birden fazla kez gündeme getirdiğimiz halde kimsenin umurunda değil. Gelin bu dünyada yeni bir barışın temelini atalım. bu şekilde rastgele bu ülkelere bombaları yağdırmayalım. Varil bombalarını yağdırmayalım. Bunun bedelini çıkarttığımız vakit bu kadar büyük rakamların kullanıldığı, diğer tarafta sefaletin yüzmüş olduğu dünya reva mıdır? söze geldiği vakit sulh. iyi mi sulh. Gel vur burayı sonrasında sulh de. Olmaz olsun bu şekilde sulh. Dürüst olalım, samimi olalım.

“GELİN ONLARA YENİ ŞEHİRLER KURALIM”

Biz 31 milyar dolar Türkiye’deki sığınmacılar için harcama yaptık. Peki dünyadan size bir şey gelmedi mi. Şu anda AB’nin bizlere verdiği söz var 3 artı 3 milyar avro. Bizim hesaplara gelen sayı 1.850 milyar avro. Diyorlar ki bir o denli da geliyor. Ben gelene bakarım. tüm bunlara karşın biz o mültecileri gelse de gelmese de konuk etmeye devam edeceğiz. birden fazla tekliflerimiz oldu. Gelin bizim sınırımızda olur Suriye tarafında olur onlara yeni şehirler kuralım” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.