Celep Kasabası Web Sitesi

Düşen Jette Ölen bayanlar İçin meydana getirilen Yorumlara Başbakandan Sert Tepki: bari Susun

“Yüreği burkulan ailelere sabır ve taziye dilemeyi beceremeyenler, bari susmalıdır.”

Düşen Jette Ölen bayanlar İçin meydana getirilen Yorumlara Başbakan’dan Sert Tepki: hiç olmazsa Susun

Başbakan Yıldırım, İran’da düşen jette ölen bayanlar için toplumsal medyada meydana getirilen yorumlara “Yüreği burkulan ailelere sabır ve taziye dilemeyi beceremeyenler, bari susmalıdır.” diyerek tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfı tarafınca Beştepe Millet kurultay ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen İyilik Ödülleri Programında konuştu. tayyare kazasıyla müteallik toplumsal medyadaki yorumlara sert tepki gösteren Başbakan Yıldırım, “Yüreği burkulan ailelere sabır ve taziye dilemeyi beceremeyenler, hiç olmazsa susmalıdır. buna mutakip, dün tayyare, bugün otobüs kazasında hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarıma yaradan’tan rahmet, yakınlarına taziye arzuluyorum” şeklinde söyledi.

“DİYANET’İN BÜYÜK GÖREV VE SORUMLULUKLARI VAR”

Başbakan Yıldırım, “Dinimizle alakalı yalan yanlış konuşan, milleti inancımızdan soğutmaya çalışanlara geçit vermemek iyi mi Diyanet İşleri Başkanlığımızın asli görevi ise gönül gözünü kapatmayan, ruhunu karartmayan nesillerin yetişmesinde, mukaddes dinimiz İslam’ın doğru anlaşılmasında, doğru anlatılmasında da Diyanet İşleri Başkanlığımızın büyük vazife ve sorumlulukları vardır” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.