Celep Kasabası Web Sitesi

Arap Dünyası Oruca Türkiyeden bigün sonrasında Niyetlenecek!

” Suudi Arabistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri ve Fas, Ramazan ayına adım atmak için hilali bekleyeceklerini deklare etti”

Arap Dünyası Oruca Türkiye’den bigün sonrasında Niyetlenecek!

Arap dünyası, Ramazan hilali hemen hemen çıplak gözle görülmediği için Türkiye’den bigün sonrasında şu demek oluyor ki Perşembe günü oruca niyetlenecek.

Suudi Arabistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri ve Fas, Ramazan ayına adım atmak için hilali bekleyeceklerini deklare etti. Katar’da ise oruç Türkiye ile aynı gün başlamış olacak.

HİLALİ ÇIPLAK GÖZLE BEKLEME KARARI ALDILAR

Ramazan orucunun başlangıcı bu yıl Türkiye’de Avrupa’da ve ABD’de 16 Mayıs 2018 Çarşamba günü kabul edilirken Arap dünyasında hilali bekleme sonucu alındı. Suudi Arabistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri ve Fas bu akşam gelmesi beklenen kutsal Ramazan ayının habercisi hilali çıplak gözle bekleme sonucu aldıklarını duyurdu.

ARAP DÜNYASI ORUCA NİYETLENMEYECEK

Böylelikle bu akşam İslam dünyasında Ramazan ayı başlangıcı noktasında gün farkı oluşmuş oldu. Yarından itibaren Türkiye, Avrupa ve ABD’de oruç tutulmaya başlanırken, Arap dünyası ve bazı Asya ülkeleri Ramazan ayı hilalinin gözle görülmesini bekleme sonucu aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.