Celep Kasabası Web Sitesi

Cumhurbaşkanı Erdoğanın Çağrısına Batman Esnafından Destek Geldi

“Başkanımızın çağrısını dikkate alarak bu şekilde bir kampanya başlattık. Euro ve dolarını bozdurup alıntı getirene 1 ürün parasız kuru temizlemesini yapacağız. Başlattığımız bu kampanya ülke için hayırlara vesile olur”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çağrısına Batman Esnafından Destek Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısına Batman esnafından destek geldiBATMAN – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Euro, dolar ve altınları bozdurup Türk Lirası’na çevirin çağrısına Batman esnafından destek geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısına Batman esnafından destek geldi

BATMAN – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Euro, dolar ve altınları bozdurup Türk Lirası’na çevirin çağrısına Batman esnafından destek geldi. Batman’da esnafın başlatmış olduğu kampanya ile altın ve dövizini bozduran vatandaşlara parasız tıraş, çay, kuru temizleme ve ekmek veriliyor. Altın ve dövizini bozduran vatandaşlara çaycı parasız çay, ekmek imalatçısı parasız ekmek, berber parasız tıraş ve kuru temizlemeci esnaf ise parasız elbise temizliği kampanyası başlattı
Kuru temizlemeci Mehmet Can Erdem, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısını dikkate alarak kampanya başlattıklarını söylemiş oldu. Erdem, “Başkanımızın çağrısını dikkate alarak bu şekilde bir kampanya başlattık. Euro ve dolarını bozdurup alıntı getirene 1 ürün parasız kuru temizlemesini yapacağız. Başlattığımız bu kampanya ülke için hayırlara vesile olur” şeklinde söyledi.
“Bu süreçte hepimizin destek çıkması gerekiyor”
Kuyumcu Burak Obut, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapmış olduğu çağrıdan sonrasında halkın altın ve dövizlerini bozdurmaya başladığını söylemiş oldu. Obut, “Bu süreçte hepimizin destek çıkması gerekiyor. Ülkemize katkıda bulunmak için elimizden geleni halletmeye hazırız. Halkımızı bu mevzuda daha duyarlı olmaya çağrı ediyorum” şeklinde ifade etti.
“Bir kilogram alabalık armağan”
Balıkçı güvenilir Aksoy da kampanyaya destek vererek 100 dolar bozdurup makbuzunu gösterene balık armağan edeceğini söylemiş oldu. Aksoy, “100 dolar ve üstü döviz bozdurup alıntı gösterene 1 kilogram alabalık armağan ediyoruz. Başkanımızın çağrısına uyup ülkemize destek olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.
“Makbuz getirene ekmek parasız”
Fırıncı Emrullah Akbay, dövizini bozdurup alıntı getirene parasız ekmek verdiklerini söylemiş oldu. Akbay, “Bu güzel ülkemizin dolar ve euroya zıt vereceğimiz mücadelemizde bu şekilde bir kampanya başlattık. bizlere 200-300 euro yada dolar bozdurup makbuzu getirene 2-3 ekmek parasız vereceğiz. Ülkemizin dolar ve euro karşında vereceği mücadeleyle daima sırt sırta verip ekmeği parasız vereceğiz. Maksat ülkemizin kalkınmasıdır, ülkemizin minik gösterilmemesidir. daima ülkemizin yanında olacağız” ifadelerini kullandı.
“Bir gün süresince çay parasız”
Çay ocağında çalışan Mazlum Tunç, döviz bozdurup makbuzunu gösterene bigün çayın parasız bulunduğunu söylemiş oldu. Tunç, “200-300 euro bozdurup getirene bigün süresince çayı parasız dağıtacağız. Dolar o denli terfi etti ki satın alan buraya gelip çay bile içemiyor. Doların yükselmesi 80 milyonu etkiliyor. ümit ederim bu kampanya işe yarar da dolar ve euro da düşer” şeklinde söyledi.
“Tıraş parasız”
Berber Ata Kangül ise dövizini bozdurup alıntı getirenleri parasız tıraş edeceğini söylemiş oldu. Kangül, “Cumhurbaşkanı’mızın bu çağrısına kulak vererek minimum 100 dolar 200 ve 300 dolar bozdurup makbuzunu getirene tıraşı parasız yapıyoruz. Ülkemiz için elimizden ne geliyorsa iktisat olarak her şey olarak hayata geçirmeye hazırız” şeklinde konuştu.

Yoruma kapalı.