Celep Kasabası Web Sitesi

Otobüste bu şekilde Kalp Krizi Geçirdi, Şoför Direksiyonu Hastaneye Kırdı

“YOLDA HASTANEYİ ARAYIP BİLGİLENDİRDİM”

Otobüste bu şekilde Kalp Krizi Geçirdi, Şoför Direksiyonu Hastaneye Kırdı

Bursa’da otobüse binen yaşlı adam bir süre sonrasında kalp krizi geçirince sürücü, aracı hiçbir durakta durdurmadan yolcularla beraber hastaneye sürdü.

Bursa’da hususi halk otobüsüne binen yaşlı insanın kalp krizi geçirdiğini gören sürücü, yolcularla beraber otobüsü acil servise sürdü. O anlamış olur ise, otobüsün güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

YAŞLI ADAM KALP KRİZİ GEÇİRİNCE ŞOFÖR, HASTANEYE GÖTÜRDÜ

Olay, merkez Osmangazi ilçesinde, Fatih ile Çekirge Devlet Hastanesi içinde çalışan 19 D Özel Halk Otobüsü’nde meydana geldi. Fatih Taç (29) adlı halk otobüs şoförü, Sırameşeler Metro İstasyonu’nda yaşlı bir çifti otobüsüne aldı. Bir süre otobüsüyle ilerleyen Taç ve içindeki yolcular, eşinin yanında oturan yaşlı insanın fenalaştığını fark etti. Bunun üstüne Taç, direksiyonu kırarak otobüsünü acil servise sürdü.

HİÇBİR DURAKTA DURMADAN YOLCULARLA HASTANEYE YETİŞTİRDİ

Yolcularla beraber hiçbir durakta durmayan sürücü, otobüsüyle kalp krizi geçiren yaşlı adamı Çekirge Devlet Hastanesi’nin aciline götürdü. Taç’ın haber vermesiyle acil servis önünde bekletilen sedyeye bindirilen yaşlı adam hastanenin içine götürüldü.

O anlamış olur ANBEAN OTOBÜS KAMERASINDA

Otobüs harekette halinde iken, yaşlı insanın terlediği ve eşinin yüzünü silinmiş olduğu görülüyor. Bir kaç saniye sonrasında ise, yaşlı adam fenalaşıyor. Eşinin haber vermesi üstüne ayaklanan yolcular yaşlı adama ilk müdahaleyi yapıyor. ondan sonra otobüs şoförü, hiçbir durakta durmayıp, yaşlı adamı Çekirge Devlet Hastanesi’ne götürüyor.

“YOLDA HASTANEYİ ARAYIP BİLGİLENDİRDİM”

Olayı özetleyen Fatih Taç, “İzmir yolunda hareket halindeydim. Sırameşeler Metro İstasyonu’na geldiğimde yaşlı çifti otobüsüme aldım. Az ilerledikten sonrasında oturan beyefendi terlemeye başladı. Eşi terini sildi ve ondan sonra fenalaştı. Ben de ambulansı aramak yerine, hastaneye gitmeyi tercih ettim. Yolda hastaneyi arayarak, bilgilendirdim.

Otobüsümle acile yanaştığımda sedye hazır bekliyordu. Yaşlı adamı sedyeyle hastaneye aldılar. Biz otobüs şoförleri olarak, kendi canımızdan ilkin yolcularımızın canına ehemmiyet veririz. Onlara bir şey gelmemesi için elimizden gelen her şeyi yaparız. Bu yaşanmış olan gelişimleri de kalp krizi geçiren yolcuyu kurtarmak için elimden gelen her şeyi yaptım” şeklinde söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.