Celep Kasabası Web Sitesi

Böyle anane Olmaz Olsun! adam Çocuklarını Kız şeklinde Yetiştiriyorlar

” Bu gelenekler kimi zaman öylesine şaşırtıcı oluyor ki insan inanmakta güçlük çekebiliyor”

bu şekilde anane Olmaz Olsun! adam Çocuklarını Kız şeklinde Yetiştiriyorlar

Dünya garip gelenekleri ile beraber dönmeye devam ediyor. Bu gelenekler kimi zaman öylesine şaşırtıcı oluyor ki insan inanmakta güçlük çekebiliyor. El öpme ya da kız isteme adetlerinden oldukça daha değişik bir tane etken olarak devam ediyor. Öyle ki bu tane üçüncü bir cinsiyetin ortaya çıkmasına sebep olmuş.

1 Samoa kültürüne nazaran, kız çocuk sayısının yetersiz olduğu aileler adam evlatları arasından birini seçerek ev işlerine yardım etmesi için kız benzer biçimde yetiştiriyor. Bu kişilere de Fa’afafine deniyor. İşte duyanların şaşırmadan edemediği o anane.
2 Samoa kültüründe acayip gelenekler mevcut. Örneğin Samoa’da Fa’afafine denen bir üçüncü cinsiyet söz mevzusu.
3 Bunlar cinsel organları da dahil her yerlerine dövme yaptırıyor ve dövmesiz adama kesinlikle kız vermiyorlar.
4 Fa’afafine Samoa dilinde Fa’a = benzer biçimde, Fafine = hanım, doğrusu kelime anlamı olarak “Kadın gibi” manasına geliyor.
5 Bu kelime Tonga Krallığı’nda “Fakaleiti”, Tahiti Adası’nın da ise, “Rae rae” ya da “Mahu” olarak geçiyor.
6 Fa’afafine’ler, biyolojik açıdan adam vücuduna haiz olsalar da kadınsı davranışlar sergileyen insanlara söylenmekte. Bunun ana sebeplerinden biri ise maalesef kişinin ailesinin zorlaması.
7 Fa’afafine’ler erkeklerle beraber olup, gerçek bir karı benzer biçimde davranıyor, hatta bazıları güzel duyu operasyonlar ile sonrasından gerçek bir bayan bedenine haiz oluyor. Fakat orada bu eğilimler transeksüellik olarak adlandırılmıyor.
8 Gelelim Fa’afafine’lerin iyi mi bu sonucu verdiklerine. Samoalı ailelerin yüzyıllardan beri başvurduğu bir anane bu. Geleneğe nazaran adam evlatlarından birini temizlik, çocuk bakımı, bulaşık ve yiyecek pişirme şeklinde ev işlerinde kullanmak için onları bir bayan şeklinde yetiştiriliyor.
9 Samoalı aileleri buna iten ana sebep ise ailelerindeki doğan kız evladı sayısının erkeklerinkinden sayıca az olması. kısaca Fa’afafine’ler gelişim dönemlerinde buna değin bir zorlamaya maruz kalıyorlar.
10 Kendilerini hanım ile adam içinde bir yerde kabul eden buluğluk çağına girmiş evlatların, yaşamlarını çoğu zaman hanım rolünü benimseyerek sürdürmeleri, cinsel partnerlerini erkekler arasından seçmeleri buna bağlanır. Toplumun onları benimsemesinin, hatta böylesi büyük bir fedakarlık sebebiyle saygıyla karşılamasının altında, bu geleneğin yatmış olduğu kabul edilir.
11 Batı dünyası ise Fa’afafine’leri keşfettikten sonrasında Samoa’yı bir “Gay Cenneti” duyuru ederek; halkın kimlik deformasyonu yaşamasına sebep oldu. Öteki taraftan ise bu sex turizmi sebebiyle bulaşıcı hastalıklar iyice arttı.
12 Bu tür gelişmeler neticesinde hükümet Fa’afafine’lere yönelik önemli kararlar aldı ve batılıların bu ilgisini sonladırmak için iki adam arasındaki ilişkiyi yasaklayarak bu duruma bir son vermeye karar verdi.
13 Ülkedeki ekonomik yetersizlikler sebebiyle ise bir kısmı Samoa’yı terk edip Avustralya ve Yeni Zelanda’ya göç ederek sex sanayisine katıldı.
14 15 16 17 18

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.